Info

Čo spôsobuje, že muži majú brucho s pevným tukom?

Čo spôsobuje, že muži majú brucho s pevným tukom?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak ste typický dospelý Američan, možno sa snažíte zbaviť nadmerného telesného tuku. Tuk ukladáte na jedno z dvoch miest - tesne pod kožu alebo hlboko v telovej dutine. Poloha telesného tuku označuje typ tuku a súvisiace zdravotné riziká. Muži majú tendenciu priberať na váhe okolo pasu a stávajú sa tvarmi jabĺk. Ak máte tvrdé brucho, ukladáte tuk hlboko vo svojom tele.

Dva typy tuku

Existujú dva typy tuku: subkutánny a viscerálny. Tesne pod kožou sa nachádza podkožný tuk. Biele a jemne sa krúti. Rukoväte lásky a hromy stehien pozostávajú predovšetkým z podkožného tuku. Aj keď môže byť zúfalá zbaviť sa tohto typu tuku, tlmí a izoluje vaše telo. Subkutánny tuk je tiež neškodný. Viscerálny tuk je žltej farby a je uložený vo vašich orgánoch, napríklad v pankrease a pečeni, a vo vašich krvných cievach. Pritláča sa proti vašej brušnej stene a napína vaše svaly, až kým nie sú napnuté ako povrch bubna. Aké výsledky sú tvrdé a opuchnuté brucho podľa diéty Jack Sprat s nízkym obsahom tukov: 28-denný, srdce zdravý plán, ktorý môžete sledovať po zvyšok svojho života Bryant Stamford.

Riziká viscerálneho tuku

Genetika určuje, koľko tuku môžete uložiť ako subkutánny tuk. Okrem toho máte obmedzený počet tukových buniek. Toto číslo sa nemení. Ak si dáte libry, vaše tukové bunky absorbujú extra tuk a zväčšujú sa. Tuková bunka obsahuje toxíny, triglyceridy a hormóny, podľa knihy Melissa Hershbergovej. Povstanie rebelov: porušovanie pravidiel, chudnutie. Keď sa tukové bunky zväčšia o určitý bod, prasknú. Ich obsah sa uvoľní do krvného obehu, čo môže viesť k veľkému množstvu problémov. Vyššie hladiny estrogénu môžu spôsobiť vznik mužských prsníkov a zvýšiť riziko rakoviny prsníka. Zvýšená hladina triglyceridov môže vyvolať mŕtvicu a ochorenie srdca. Toxíny vo vašej krvi môžu poškodiť vnútorné orgány.

Meranie nadbytočného tuku

Jednoduchú kontrolu nebezpečných hladín nadbytočného tuku môžete vykonať zmeraním pomeru pása k bedru. Zmerajte obvod pása pri pupku s presnosťou na najbližšiu štvrtinu palca. Pokúste sa zmerať boky z niekoľkých miest, začnite vysoko nad boky a pracujte smerom nadol. Vydeľte obvod pása obvodom bokov. Pre mladého muža je typický pomer okolo 0,90, čo sa podľa Stamforda zvyšuje na približne 0,98 u starších mužov. Ak tento pomer zasiahne alebo prekročí 1, potom ste v riziku srdcových chorôb.

Strata tuku

U mužov môže byť viscerálny tuk ľahko a rýchlo stratený. Ak idete na diétu, schudnete rýchlejšie ako desiatky žien, ktoré sa snažia orezať podkožný tuk zo svojich stehien. Nevýhodou je, že tento tuk sa ukladá do krvného obehu v množstvách, ktoré rôznymi spôsobmi ovplyvňujú vaše telo. Napríklad vaše telo bude reagovať produkciou väčšieho množstva cholesterolu. Zväčšené tukové bunky hlboko v bruchu súvisia tiež s glukózovou intoleranciou. Keď zmiznú do krvného obehu, vaše telo zvýši uvoľňovanie inzulínu, čím sa vystavujete riziku cukrovky 2. typu. Vyššie hladiny inzulínu v tele môžu podľa Stamforda spôsobiť absorpciu väčšieho množstva sodíka v obličkách. Môžete tiež vidieť zvýšenie krvného tlaku.

Zdroje

  • Sprievodca zdravotným stavom mužov pre kondicionovanie vrcholu; Richard Laliberte a Stephen C. George