Info

Čínske cvičenie na hojdanie rúk

Čínske cvičenie na hojdanie rúk


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak sa zúčastníte triedy tai chi, dozviete sa tiež informácie o čchi-kungu, ako sa zvyčajne praktizuje v triede tai chi. Termín „qi gong“ sa týka energie alebo zdroja života a prax zahŕňa kontrolované dýchanie a pohyb. Cvičenie na hojdanie rúk je príkladom jedného pohybu, ktorý by ste mohli vykonať pri zahrievaní, keď prechádzate tai chi.

Vykonávanie hojdania paží

Ak chcete vykonať cvičenie na hojdanie rúk, začnite tým, že stojíte na rovnom a pevnom povrchu s nohami od seba vzdialenými. Začnite od bokov a otáčajte trupom doľava. Vaše ruky by mali byť voľne zavesené po bokoch a budú sa pohybovať iba preto, že sa vaše telo pohybuje, a nie preto, že ste sa vedome snažili ich pohybovať. To spôsobuje kyvnú akciu, ktorú opisuje názov cvičenia. Ak ste sa pohodlne otočili doľava, obráťte sa naspäť, otočte sa doprava a umožnite, aby sa vaše ruky jemne kývali, keď sledujú vaše telo. Keď sa budete otáčať zo strany na stranu, vaše ruky začnú na tele jemne fackovať. Namiesto opakovania cvičenia na pohyb ruky sa pohyb zvyčajne načasuje. V knihe „Spotrebiteľské zdravie: Spectrom of Choices“ odporúčame vykonať hojdačky na pažiach po dobu 10 až 15 minút.

Zmena

Hojdačky na ramenách sú účinným zahrievacím cvičením, ktoré vám umožní pretekať krvou, môžete však pridať výzvu a cvičenie vylepšiť malou úpravou. Vo svojej knihe o samoliečení, Maoshing Ni hovorí čitateľom, že môžu zvýšiť cvičenie dve alebo tri minúty do cvičenia s pohybom v ruke zdvíhaním pätiek a ohýbaním v kolenách, keď sa ruky pohybujú tam a späť. Po niekoľkých minútach môžete cvičenie skomplikovať tým, že vyskočíte, keď sa vaše ruky húpajú, a predstavujú si, že tempo vašich ramien ťahá vaše telo hore. Ni odporúča skákať postupne vyššie päť minút, potom postupne spomaliť až na doraz.

Výhody

Podľa knihy „Princípy a prax zvládania stresu“ sa veľa štúdií nezameriava na duševné výhody qi gongu, hoci odborníci v tejto tradícii tvrdia, že energetické cvičenia qi gongu, ako je napríklad pohyb ruky, spolupracujú na zmiernení úzkosti a depresie a celkovo zlepšiť duševné zdravie. Harvard Health uvádza, že tai chi, prax, pri ktorej sa vykonáva qi gong, je užitočná pri mnohých telesných chorobách vrátane artritídy, srdcových chorôb, Parkinsonovej choroby a mozgovej príhody. Konkrétne cvičenie na hojdanie rúk stimuluje zvýšený prietok krvi pohybom, ako aj fackovanie vašich rúk pri pohybe rúk, čo naznačuje, že je prospešné pre váš kardiovaskulárny systém a demonštruje, ako môže byť užitočné, pokiaľ ide o lekárske záležitosti. srdca.

Spustenie programu Qi Gong

V knihe „Vážka Qigong“ píše Michael Steward, že najlepším spôsobom, ako sa dozvedieť o výhodách čchi-kungu, je vyskúšať si to sami. Princípy qi gongu sa naučíte navštevovaním triedy tai chi, ale ak sa chcete sústrediť výlučne na qi gong mimo inej praxe, môžete nájsť inštruktora qi gongu, súkromného učiteľa, ktorý vás môže usmerniť, keď sa dozviete a pracujete. s energiou. Inštrukcie qi gongu je možné získať z knihy alebo DVD, ale Steward poukazuje na to, že z osobnej interakcie s inštruktorom sa musí veľa naučiť, ktoré nemožno sprostredkovať neosobnou metódou, ako je čítanie alebo pozeranie videa.