Info

Bolesti končatín a teľat po cvičení

Bolesti končatín a teľat po cvičení


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bolesť a bolesti nôh, najmä v oblasti lýtok, sú časté po intenzívnom cvičení. Bolesť, ktorú pociťujete, je pravdepodobne spôsobená dehydratáciou, nadmerným užívaním alebo námahou svalov, pretože konkrétne svaly, ktoré ste použili, sa po určitú dobu nevykonávali. Niekoľko domácich liekov môže mať bolesti na nohách za pár dní lepšie, ale ak ste v extrémnej bolesti, okrem bolestí alebo bolestí svalov, kontaktujte svojho lekára.

Dehydratácia

Ak cítite svalové kŕče v nohách alebo teľatách, zdrojom problému môže byť dehydratácia. Dehydratácia je častou príčinou bolestivých svalov a vyskytuje sa, keď nejedete dostatok tekutín alebo ak počas cvičenia potíte príliš veľa tekutiny. Počas cvičenia pravidelne pite tekutiny, aby ste znížili riziko dehydratácie. Ak sa vám dehydratuje alebo ak si počas cvičenia alebo po ňom všimnete bolesti a bolesti, pitie elektrolytového nápoja vám môže pomôcť pri rehydratácii.

Roztrhaný sval

Svaly sú najčastejšie napnuté svaly na nohách vrátane lýtkových svalov, štvorhlavých svalov a hamstringov. Svalové napätie, tiež známe ako svalová slza, sa vyznačuje citlivosťou na dotyk a opuch svalov. Svalové napätie je odstupňované v troch úrovniach: svalové napätie stupňa 1 znamená, že sval je jemný na dotyk a mierne opuchnutý, zatiaľ čo svalové napätie stupňa tri znamená, že máte extrémnu bolesť a sila sa vo svaloch úplne stráca. Svalové napätie stupňa dva je medzi týmito dvoma a indikuje miernu bolesť a opuch. Ak po cvičení cítite extrémnu bolesť nôh alebo svalov lýtka, je lepšie poradiť sa so svojím lekárom.

Nadužívanie

Ak sa po cvičení, ktoré ste po určitej dobe necítili, cítite mierne alebo mierne bolesti a bolesti, vaše svaly sú pravdepodobne boľavé, pretože ste ich nevykonávali správne na výkon, ktorý ste vykonali. Ak ste strávili osem hodín na lyžiarskom kopci a neodjazdili ste sa od minulej sezóny, vaše svaly nie sú zvyknuté na požiadavky na lyžovanie a potom budú nepochybne bolieť. Kedykoľvek skočíte do cvičenia bez riadnej prípravy, budete sa musieť vysporiadať s následkami bolestivých nôh. Nikdy neskočte na cvičenie bez kondicionovania vopred a vždy sa pred a po cvičení natiahnite, aby ste uvoľnili svaly a zabránili zraneniu.

Domáce opravné prostriedky

Liečba týchto najbežnejších príčin bolesti a bolesti nôh po cvičení sa zvyčajne dá robiť v pohodlí domova. To najlepšie, čo môžete urobiť pre napäté alebo nadmerne používané svaly, je zabrániť tomu, aby ste mu ďalej ublížili tým, že si oddýchnete. Poškodenie ľadom zabalte do ľadu, aby sa znížil opuch. Aby ste predišli popáleniu, nikdy neaplikujte ľadový obklad priamo na pokožku - tričko alebo uterák omotaný okolo ľadového obkladu bude fungovať dobre. Počas dňa obväzujte poranené svaly na nohe, aby ste zabránili ďalšiemu zraneniu a zabránili ďalšiemu opuchu. Odstráňte obväz pred spaním v noci a počas spánku zdvihnite nohu. Po dvoch až troch dňoch odpočinku pre svaly vykonajte podobné cvičenie a pokračujte v budovaní sily vo svaloch, ktoré ste použili. Akonáhle sú vaše svaly nôh zvyknuté na cvičenie, už viac nebudú boľavé a bolestivé.