Info

Obvodový tréning pre Rugby


Byť rýchly a zběhlý pri manipulácii s loptou sú ideálnymi vlastnosťami, ktoré musíte mať v ragby, ale ak nie ste dosť silní na to, aby ste prešli cez náčinie alebo zvrhli súpera, rýchlo sa ocitnete na postrannej čiare. Za účelom získania tvaru hry pre ragbyovú sezónu pomáha tréningový obvodový tréning rozvinúť vaše telo tak, aby bolo výbušné na oboch stranách lopty. Kľúčom k tréningu na okruhu je rýchly presun cez každé cvičenie pred odpočinkom.

Box Jumps

Boxové skoky pomáhajú vylepšiť vašu výbušnosť pre širokú škálu športov vrátane ragby. V športe, v ktorom sú rýchle a výkonné pohyby životne dôležité pre úspech, vám boxové skoky pomôžu rozvíjať silu v dolnej časti tela a v jadre. Postavte sa s nohami šírky ramien od seba vedľa škatule do výšky 2 stopy. Ohýbajte sa v kolenách a páse a spolu s nohami k sebe skočte zvisle na box a späť jedným pohybom. Zamerajte sa na 10 opakovaní pred presunom na ďalšie cvičenie.

Napájacie kliešte

Pravidelné kliešte pracujú na pažiach, hrudníku, chrbte a ramenách, ale mocné kliešte podporované lekárskou loptou vám pomôžu vyvinúť výbušnú rýchlosť, ktorá vám pomôže v ragby. Prevezmite pushup pozíciu a vložte lekársky loptu pod hrudník. Vybuchnite a položte ľavú ruku na loptu a pravú ruku na zem vedľa lopty. Znova zatlačte a pravú ruku položte na loptu ľavou rukou na podlahu. Pokračujte v tomto cvičení striedaním rúk v sadách po 10.

Ťažká taška

Boxeri používajú ťažkú ​​tašku nielen na nácvik dierovania, ale na zlepšenie svojej práce v nohách a rýchlosti a sily svojich rúk. Pretože všetky tri oblasti sú pre hráčov ragby dôležité, je práca s ťažkým vakom v 1-minútovom kole kľúčovou súčasťou tréningu na okruhu. Vaša technika boxovania sa nemusí vylepšovať; to, na čom najviac záleží, je zvýšenie srdcovej frekvencie a regulácia výkonu, takže môžete každé kolo skončiť silne.

Šprinty

Zrýchlenie je v hre ragby niekoľkokrát dôležité. Výhodou je rýchla akcelerácia a chytenie súpera, ktorý ho má vystrčiť na zem alebo manéver od súpera. Sprinty ako také sú neoddeliteľnou súčasťou každého tréningu v ragbyovom obvode. Vzdialenosť nemusí byť dlhá; skúste sprinting 25 alebo 30 stôp a zamerať sa na počiatočné roztrhnutiu tak, aby ste dosiahli svoju maximálnu rýchlosť v čo najmenšom počte krokov.