Info

Akrobatické cvičenia


Akrobatika sa najčastejšie spája s gymnastikou, ale je tiež súčasťou mnohých ďalších športov vrátane bojových umení, voľného behu, skateboardingu, nárastu nadšencov a tanca. Akrobacia vyžaduje rovnováhu, flexibilitu, obratnosť, koordináciu a silu a môže vám pomôcť získať celkovú kondíciu a vytrvalosť. Medzi príklady akrobatických cvičení patria stojka na stojan, koliesko a bar alebo krúžky, hojdačka.

O akrobacii

Akrobatické cvičenia sa zameriavajú na používanie vlastnej hmotnosti tela, aby posilnili svaly a zlepšili kondíciu, než aby využívali stroje s voľnou hmotnosťou, odporovou váhou alebo váhou. Podľa CNN Health, akrobatické cvičenie funguje tak, že používa svoju telesnú hmotnosť na lište a podlahe na vykonanie série silových cvičení. Agilita, koordinácia a sila sa vyvíjajú tak, že sa vyžaduje, aby svaly hádzali, chytili a držali telesnú váhu v rôznych polohách.

Stojky

Ručné stojany sú akrobatické cvičenie, ktoré si vyžaduje, aby ste sa držali hore nohami a zároveň udržiavali svoje telo rovné a nohy vo vzduchu. Toto cvičenie pracuje s rukami, ramenami, jadrom a chrbtom a zároveň zlepšuje celkovú silu a rovnováhu. Mali by ste začať používať stenu na vyváženie, kým sa nezlepší vaša sila a rovnováha v hornej časti tela. Položte ruky rovno na zem pred seba, medzi seba a na stenu a jemne kopnite nohy do vzduchu a obráťte polohu tela. Držte ruky rovno a ramená uzamknuté. Použite stenu na zachytenie nôh a vyrovnanie vašej polohy so svojimi bokmi a plecami. Držte túto polohu tak dlho, ako je možné, aby ste posilnili jadro a hornú časť tela. Postupne sa vzdialite od steny, keď sa vaša sila zlepšuje.

Hviezdy

Zotrvačník je akrobatické preklopenie, ktoré vyžaduje, aby ste na zmenu polohy tela použili hybnosť vašich rúk a nôh a potom sa vrátili do zvislej polohy. Je to predchodca pokročilejších akrobatických prevrátení vrátane zaoblenia, prechodu a antény, pretože toto cvičenie pôsobí na hornú časť tela, pričom sa vyvíja dynamika a rovnováha. Ak chcete vykonať koleso, začnite s rukami nad hlavou, namierte svoju najsilnejšiu nohu pred seba, nakloňte sa dopredu do polohy výpadu, preneste váhu na prednú nohu a položte ruky na zem. Ak začnete s pravou nohou vpredu, nech sa pravá ruka najskôr dotkne podlahy. Nakopte nohy do polohy stojana na ruky, pričom držte svoje telo nabok a nohy v tvare V. Podľa iSport Gymnastics je poslednou nohou, ktorá má ísť hore, prvá noha, ktorá zostupuje, a prvá ruka, ktorá má klesať, by mala byť prvá ruka, ktorá vystúpi. Toto cvičenie by sa malo vykonávať nepretržitým pohybom a opakovať, aby sa zlepšila sila a rovnováha hornej časti tela.

Hojdačka s tyčami a krúžkami

Swinging je ideálnym akrobatickým cvičením na zvýšenie sily jadra a hornej časti tela a zlepšenie pohyblivosti a koordinácie. Na tyčiach alebo krúžkoch sa dá hojdať, aby ste sa pripravili na vytvorenie zvislých kruhov. Ak chcete vykonať cvičenie na hojdačke, začnite s rukami na tyči alebo krúžkami vzdialenými od seba viac ako je šírka ramien. Začnite s rovnými rukami a telom v priamej roztiahnutej polohe. Otočte svoje nohy dopredu a potom ich otočte späť do polohy klenutého tela, aby ste ruky a nohy držali vždy rovno. Tento pohyb zopakujte, aby ste získali hybnosť a silu, aby ste sa pripravili na zvislé a vodorovné kruhy.