Info

Kompresné odevy na chudnutie

Kompresné odevy na chudnutieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V neustálom boji o dokonalé telo môže byť ľahké zúfalstvo, ak vaše plány na chudnutie nefungujú. Kompresné odevy, ako napovedá názov, vyvíjajú tlak na pokožku a vytvárajú tenší vzhľad. Niektorí výrobcovia kompresných odevov tvrdia, že ich oblečenie vám môže pomôcť schudnúť zvýšením potenia, najmä počas cvičenia. Tieto odevy však predstavujú niekoľko zdravotných rizík a je nepravdepodobné, že by vám pomohli schudnúť.

účinnosť

Potenie vám môže pomôcť spáliť niekoľko kalórií navyše, pretože na potenie je potrebná ďalšia energia a väčšina výrobcov kompresného odevu tvrdí, že odevy vám pomôžu viac sa potiť a schudnúť. Aj napriek tomu, že sa potíte hojne, je nepravdepodobné, že by ste si všimli výrazné zníženie telesnej hmotnosti. Kompresné odevy môžu tiež vytvoriť ilúziu, že pracujete tvrdšie ako vy. Koniec koncov, ak prechádzate potom, je ľahké predpokladať, že máte dobré cvičenie na spaľovanie kalórií. Ale môžete byť horúci kvôli kompresnému odevu, takže tieto odevy môžu spôsobiť, že budete pracovať menej, ako by ste inak robili.

Povrchné efekty

Kompresné odevy môžu spôsobiť dočasnú ilúziu, že ste schudli. Shapewear je populárny typ kompresného odevu určený na zastrčenie do žalúdka, stehien a iných problémových oblastí. Účinok však skončí ihneď po odstránení odevu. Ak ste nosili kompresný odev dlhší čas, môžete si dokonca všimnúť opuch okolo tejto oblasti, čo v skutočnosti môže vyzerať ťažšie.

Obehové problémy

Jedným z najvýznamnejších rizík, ktoré predstavujú kompresné odevy, sú problémy s obehom. Aj keď priliehavé odevy, ktoré sa nosia niekoľko hodín, sú vo všeobecnosti bezpečné, dlhodobé nosenie veľmi tesných kompresných odevov sa môže znížiť a dokonca prerušiť obeh. Môžete cítiť necitlivosť, brnenie alebo závraty. Táto znížená cirkulácia núti vaše srdce pracovať tvrdšie a môže zvýšiť krvný tlak a pulz. V extrémnych prípadoch by ste dokonca mohli omdlieť, keď by ste nosili mimoriadne tesný kompresný odev.

Svaly a orgány

Kompresné odevy podľa definície komprimujú oblasť, ktorú pokrývajú, a to predstavuje určité riziko pre vaše svaly aj orgány. Mohli by ste vyvinúť bolesť alebo nerovnováhu svalov a kompresné odevy môžu zmeniť vaše držanie tela, keď ich máte na sebe. Ešte znepokojujúcejšia je skutočnosť, že kompresné odevy môžu komprimovať vaše orgány, zvierať nervy alebo poškodiť chrbticu. Napríklad neurológ Dr. Orly Avitzur povedal spoločnosti ABC, že tesnosť odevu je v korelácii s jeho potenciálnym rizikom pre svaly a nervy.

Potenciálne prínosy

Hoci kompresné odevy predstavujú vážne riziká, najmä ak sa nosia dlhšiu dobu, môžu tiež ponúkať určité výhody. Mnoho športovcov nosí kompresné odevy, aby sa pri cvičení znížilo nepohodlie svalstva. Napríklad športová podprsenka je forma kompresného odevu, ktorá zabraňuje, aby sa prsia počas cvičenia prudko odrazili, čo môže pomôcť zmierniť bolesť. Zatiaľ čo mnohí športovci si myslia, že kompresné odevy zlepšia krvný obeh alebo zvýšia vývoj svalov, tieto presvedčenia neboli empiricky potvrdené. Napríklad štúdia z roku 2011 uverejnená v časopise „Sports Medicine“ našla zmiešané výsledky na zlepšenie výkonnosti a zdôraznila potrebu ďalšieho výskumu. Štúdia zdôraznila, že sila kompresie a glejenia nemusí byť štandardizovaná, čo sťažuje výber ideálneho kompresného odevu. Existovali však určité dôkazy o zlepšení výkonnosti pri skákaní a spoločnom povedomí.