Info

Ako variť medové cesnakové párky


Ako už názov napovedá, medové cesnakové klobásy sú bravčové klobásy s medom a cesnakom, ktoré sú súčasťou mäsa. Môžete pripraviť medové cesnakové klobásy rovnakým spôsobom, ako by ste pripravovali akýkoľvek iný druh klobásy. Aj keď môžete uvariť klobásy z medového cesnaku mnohými spôsobmi, najčastejšie sú pytliactvo, vyprážanie alebo pečenie. Podľa Ministerstva poľnohospodárstva Spojených štátov sa však vnútorná teplota každého z nich má podľa uváženia Ministerstva poľnohospodárstva Spojených štátov dosiahnuť minimálne 160 stupňov Fahrenheita.

Pytliactva

Krok 1

Vložte medové cesnakové klobásy do hrnca alebo do holandskej rúry. Malo by byť dosť veľké, aby sa klobásy mohli pohybovať v tekutine na varenie.

Krok 2

Naplňte panvicu studenou tekutinou, ktorá zakryje klobásy. Môžete použiť vodu, pivo alebo vývar. Pridajte do vody akékoľvek korenie alebo príchute, ako napríklad papriku, soľ, papriku alebo suchú horčicu.

Krok 3

Zahrievajte vysoko, až kým voda nezačne vrieť. Použite veľkú lyžicu, aby ste odstránili akúkoľvek penu, ktorá sa zhromažďuje na vrchu tekutiny. Znížte teplotu na nízku teplotu a zakryte panvicu.

Krok 4

Medové cesnakové párky dusíme 10 až 20 minút. Skontrolujte párky pomocou teplomera na mäso a uistite sa, že vnútorná teplota je 160 stupňov Fahrenheita.

Vyprážanie

Krok 1

Zohrejte panvicu alebo panvicu na miernom ohni. Panvica by mala byť dostatočne veľká, aby sa klobásy medového cesnaku nedotýkali.

Krok 2

Na panvici pokvapkajte malé množstvo olivového oleja. Vložte párky na panvicu a pridajte všetku zeleninu alebo iné chuťové prísady. Papriky a cibuľa sa často dobre hodia na párky, ale môžete pridať aj paradajky, mrkvu alebo tekvicu.

Krok 3

Varte svoje medové cesnakové párky, kým nie sú zo všetkých strán hnedé. Každých pár minút otočte klobásy, aby sa zaistilo rovnomerné varenie. Pred podávaním skontrolujte vnútornú teplotu párkov.

Pečenie

Krok 1

Vyberte klobásu z chladničky 10 až 15 minút pred pečením. Predhrejte rúru na 400 stupňov Fahrenheita.

Krok 2

Vyrovnajte pekáč s hliníkovou fóliou. Medové cesnakové klobásy rovnomerne rozložte tak, aby sa nedotýkali.

Krok 3

Párky pečieme v rúre, kým nie sú úplne uvarené. U stredných párkov to bude trvať približne 20 až 25 minút. Avšak veľmi veľké alebo silné klobásy môžu trvať až hodinu. Jedlá otočte do polovice varením. Pred podávaním skontrolujte teplomerom na mäso.

Tip

  • Môžete tiež grilovať svoje medové cesnakové párky. Pred grilovaním vyrazte klobásy najskôr, aby ste zaistili rovnomerné varenie.