Info

Cvičenia s aktívnym uvoľňovaním pre bedrá


Chiropraktici, fyzioterapeuti a iní certifikovaní odborníci používajú na svojich klinikách masáž Active Release Techniques (ART®), aby zmiernili bolesť, stuhnutosť a zhoršený pohyb v bokoch a iných kĺboch. Tento terapeutický prístup, ktorý je účinnou liečbou bežných problémov bedrového kĺbu, uvoľňuje uviaznuté nervy a krvné cievy z pásov tkaniva podobného jazve nazývaného adhézie. Aj keď vyškolení lekári vykonávajú počiatočné liečby ART®, chiropraktici odporúčajú kombinovať ich s domácim strečingom a posilňovaním bedrových cvičení, aby vám pomohli rýchlejšie sa uzdraviť a udržiavať silné boky, aby sa predišlo budúcim zraneniam.

Ako funguje liečba aktívnym uvoľňovaním

Chiropraktik Dr. Michael Leahy vyvinul liečbu ART® v roku 1991 a neskôr patentoval špecifické pohyby tejto metódy. Terapia s aktívnym uvoľňovaním je prístup založený na duálnej liečbe, ktorý závisí od aktívnej účasti medzi vami a vyškoleným terapeutom. Po tom, čo sa terapeut v prvých štádiách liečby rozpadne a odstráni zrasty v oblasti bedier, budete musieť naťahovať a posilňovať cvičenia, aby ste získali a udržali zdravé boky. Silnejšie a pružnejšie bedrové svaly pomáhajú predchádzať mikroúrazu bedrových svalov a kĺbov - a tiež zabrániť tvorbe adhézií spôsobujúcich stuhnutosť, slabosť a bolesť bedier.

Bedrové svaly zapojené do cvičení s aktívnym uvoľňovaním

Vaše bedrové kĺby sa spoliehajú na protiľahlé páry svalov, ktoré obklopujú a ovládajú pohyb bedier vo všetkých smeroch. Skupina vonkajších svalov bedra zahŕňa gluteus maximus, hamstringy, štvorhlavý sval a únoscov. Stabilitu bedra zaisťuje sada menších, hlbších svalov bedra, ako sú piriformis, gluteus medius a obturátory. Posilňovanie a napínanie týchto svalových skupín aktívnym uvoľňovaním bedrových cvičení je nevyhnutnou súčasťou liečby aktívnym uvoľňovaním. Okrem toho posilnite svoje jadro a urobte aeróbne cvičenie - napríklad chôdzu - na zlepšenie krvného obehu. Nezačínajte však nové cvičenia skôr, ako sa poradíte so svojím chiropraktikom alebo iným špecialistom na ošetrenie ART®, aby ste zistili, ktoré cvičenia - a koľko opakovaní - sú pre vás to pravé.

Cvičenia na budovanie silnejších bedrových a jadrových svalov

Silné bedrové svaly potrebujú silné jadro vyvinuté v cvičeniach Standard Bridge a Leg-lock Bridge. Tieto pohyby pôsobia na vaše glutey a ďalšie kľúčové svaly na stabilitu. Clamshell cvičenie rovnako zacieľuje na svaly bedrového kĺbu v glute a stehne, aby vám pomohlo získať a udržať si pevnú stabilitu jadra. A nezabudnite na pohyb únosu bedrového kĺbu ležiaci na bok. Toto cvičenie posilňuje svaly bedrového ústrojenstva na vonkajšej strane stehien, aby sa zlepšilo držanie tela, chôdza a chôdza. Cvičenia s bočnými doskami a doskami tiež pracujú na glute a quadriceps na vybudovanie bedrovej a jadrovej sily. Okrem toho vám squatové cvičenia tiež posilnia vaše jadro, ako aj pohyb zadného výpadu. A pre bezpečnejší celkový pohyb každý deň posilňuje cvičenie mŕtveho výťahu zároveň vaše jadro, boky a nohy.

Protahovacie cvičenia pre vaše boky

Piriformis strečové a piriformis variácie cvičenia pomáhajú vaše boky lepšie pracovať uvoľnením piriformis svaly pod glutes. Piriformis svaly otáčajú vaše boky smerom von, a keď sú napnuté, môžu stlačiť sedací nerv a spôsobiť bolesť zadku alebo nohy. IT band úsek je ďalšie základné cvičenie pre boky. Tesné alebo slabé svaly iliotibiálnych pásov môžu spôsobovať bolesť na vonkajšej strane kolena alebo bedra - problém spojený so slabými bočnými bedrovými svalmi, ktoré spôsobujú, že IT pásmo príliš pracuje. Nakoniec vyskúšajte cvičenie flexorového kolena na kolenách, aby súčasne napínal vaše bedrové svaly súčasne svoje jadro. Okrem toho, aby ste predišli zraneniam, je to dobrý úsek, ak veľa jazdíte alebo väčšinou sedíte v práci.

Zdroje