Info

Posilnenie jadra pre flexory hip


Pokiaľ ide o prevenciu stability a zranenia, málo svalov je rovnako dôležitých ako vaše flexory bedier. Ako súčasť vášho jadra, ktoré sa skladá z vašich bokov, glutes, abs a spodnej časti chrbta, sú tieto malé svaly na bruchu a stehnách zodpovedné za zdvíhanie nôh a pomáhajú stabilizovať chrbticu. Slabé alebo nevyvážené flexory bedra spôsobujú rôzne zdravotné problémy, od bolesti chrbta po problémy s kolenom a atletické zranenia dolných častí tela. To je dôvod, prečo je také dôležité rozvíjať svoju silu pomocou základného školenia - aby vás predišlo bolesti a bolo schopné udržiavať plný a aktívny život.

Váhy zadarmo

Jedným z najlepších spôsobov, ako posilniť svoje ohybové a bedrové flexory, je použitie voľných závaží, ako sú činky, kanvica a odporové pásy. Použitím týchto zariadení môžete boky izolovať a zamerať ich konkrétne lepšie ako na väčšine strojov. Medzi účinné základné cvičenia, ktoré používajú činky na posilňovanie bokov, patria klzáky, výpady, sekačky a drepy, z ktorých všetky vyvíjajú boky, glutes, abs a spodnú časť chrbta.

Gymnastické stroje

Ak máte členstvo v telocvični, môžete svoje flexory jadier a bedier opracovať na jednom z rôznych prístrojov na spodnú časť tela. Zatiaľ čo iba niekoľko častí vášho zariadenia konkrétne izoluje vaše flexory bedier, stroje na lisovanie nôh, predlžovanie nôh a drepy vám môžu pomôcť pri práci s týmito a okolitými svalmi a zvýšiť koordináciu svalov a pomôcť vašim hlavným svalom spolupracovať pri vývoji väčšej stability.

Cvičenia s telesnou hmotnosťou

Pri posilňovaní flexorov jadra a bedra môžete získať kvalitný tréning bez použitia akýchkoľvek závaží. Jednoduché cvičenia môžete robiť iba pomocou svojej telesnej hmotnosti, aby ste zvýšili svoju rovnováhu, silu a celkovú stabilitu jadra. Navyše, pretože tu nie je zahrnuté žiadne vybavenie, môžete vykonávať cvičenia s telesnou hmotnosťou kdekoľvek a kedykoľvek. Medzi najúčinnejšie pre vaše jadro a boky patrí drepy s jednou nohou, vychádzkové výpady, dosky a zvyšky a kruhy ležiacich nôh.

Dôležité informácie

Pretože vaše flexory jadra a bedra zohrávajú kľúčovú úlohu pri prevencii zranení a celkovom zdraví, poraďte sa so svojím lekárom, ak si myslíte, že máte svalovú nerovnováhu alebo nedostatočne vyvinuté svaly - najmä ak ste opakovane utrpeli zranenia dolných častí tela, napríklad bolesť kolena, Syndróm pásov IT, tendinitída alebo časté svalové napätia alebo ťahy. Pri posilňovacom tréningu zaobchádzajte s flexormi bedier rovnako ako s ostatnými svalovými skupinami. Vyvarujte sa zdvíhania po sebe nasledujúcich dní, poskytnite im čas na ich zotavenie a naťahovanie pred a po každej relácii.

Zdroje