Info

Korelácia medzi dĺžkou ramena a dĺžkou nohy

Korelácia medzi dĺžkou ramena a dĺžkou nohy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Koreláciu medzi dĺžkou ramien a dĺžkou nôh je ťažké kvantifikovať, pretože rôzne etnické skupiny majú jedinečné telesné proporcie. Napríklad austrálski domorodci majú relatívne dlhé nohy pre svoju výšku - často dlhšie ako ich horné časti tela. Niekoľko štúdií porovnalo dĺžku ramena s dĺžkou nohy. Uskutočnil sa ďalší výskum korelácie medzi rozpätím ramena, ktoré zahŕňa priemer hrudníka a výšku. Je to preto, že rozpätie ramien je dobrým odhadcom výšky v situáciách, keď sa výška nedá ľahko merať, ale etnická príslušnosť tiež zohráva v týchto situáciách mätúcu úlohu.

Korelácia u dospelých

Štúdia v Americkom časopise pre anatómiu publikovaná v roku 1973 obsahuje údaje užitočné pri určovaní korelácie medzi dĺžkou ramena a dĺžkou ramena. Merali sa beloščania žijúci v blízkosti Birminghamu, Anglicka a prisťahovalci z Veľkej Británie z Afriky a Hongkongu. Štúdia ukázala, že korelácia medzi dĺžkou ramena a nohy pre Kaukazov bola 1,2 milimetra dĺžky nohy na každý 1 milimeter dĺžky ramena. Africkí prisťahovalci do Spojeného kráľovstva mali 3,4 milimetra dĺžky nôh na každý milimeter dĺžky ramien a imigranti z Hongkongu mali 0,77 milimetra dĺžky nôh na každý milimeter dĺžky ramien. Subjekty štúdie neboli náhodne vybrané, ale namiesto toho boli to pacienti, ktorí boli meraní na zdravotníckych klinikách.

Korelácia u detí

Korelácia medzi dĺžkou rúk a nôh u detí sa veľmi líši. Štúdia uverejnená v publikácii „Annals of Human Biology“ “ukázala, že medzi kórejskými deťmi v rovnakej vekovej skupine mali vyššie deti v porovnaní s kratšími deťmi proporcionálne dlhšie nohy ako rozpätie ramena. To naznačuje, že neexistuje presná korelácia medzi dĺžkou ramien a nôh, ktorá sa uplatňuje na deti, a to ani v rámci určitej vekovej skupiny.

Rozpätie a výška ramena

Súvisiacim predmetom je korelácia rozpätia ramena s výškou. Meranie rozsahu ramena osoby sa môže často priamo nahradiť výškou, pretože tieto hodnoty by mali byť podobné. Je to užitočné pri respiračnej terapii, pri ktorej sa výška pacienta používa na predpovedanie toho, do akej miery by mal byť pacient schopný vdýchnuť a vydýchnuť. Ak má pacient skoliózu alebo bilaterálne amputácie nôh, môže sa namiesto toho použiť rozpätie jeho paže. Rovnako ako korelácia medzi dĺžkou nôh a paží ovplyvňuje etnicita, tak je to aj korelácia medzi rozpätím ramena a výškou.

Použitie

Korelácia medzi dĺžkou ramien a dĺžkou nôh je zaujímavá pre anatomistov, antropológov a ďalších, ktorí študujú ľudskú allometriu, vedu o popisovaní mier a rozmerov ľudského rastu. Má okamžité uplatnenie v zdravotníctve, súdnictve a ďalších profesijných odboroch. Pri efektívnom využívaní korelácie medzi dĺžkou ramena a dĺžkou ramena sa musí zohľadniť etnicita a vek.Komentáre:

 1. Zach

  Nie v tomto biznise.

 2. Derren

  It is understood like that in two ways

 3. Auctor

  Blahoželám, myslím si, že toto je skvelá myšlienka

 4. Nixkamich

  An incomparable phrase, I really like it :)Napíšte správu