Info

Aký je správny spôsob, ako robiť Triceps kučery?

Aký je správny spôsob, ako robiť Triceps kučery?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tricepsy je ťažké zacieliť na svaly, ale lokálne kučery vám môžu pomôcť sústrediť časť vášho tréningu na budovanie chrbta horných ramien. Triceps kučery, tiež nazývané tricepsové predĺženia, používajú činky na zvýšenie odolnosti a posilnenia svalov. Použitie správnej formy je nevyhnutné pre čo najefektívnejšie spracovanie svalov.

Zariadenie

Najjednoduchší spôsob, ako vykonávať kučery tricepsov, je ľahká činka. Ak ste na práci s tricepsmi, začnite činkou s hmotnosťou 2 kg. Keď ste s pohybom spokojní, zmeňte si hmotnosť na 5 libier a keď ste pripravení, môžete pracovať s väčšou hmotnosťou. Môžete tiež vykonať triceps zvlnenie pomocou ľahkej činky alebo závažia vybaveného hornou sťahovacou lištou.

Postoj

Správny postoj vám pomôže zamerať sa na tento triceps. Postavte sa priamo so šírkou ramien od seba. Chrbát držte rovno s hlavou hore. Zdvihnite ruky nad hlavu a ohnite lakte tak, aby vaše ruky spočívali za hlavou a vaše paže boli nehybné pri ušiach.

Pohyb

Udržujte svoje telo a hlavu stále v pohybe, pohybujte iba lakťami, nie ramenami, aby ste sa zamerali na triceps. Držte jednu činku oboma rukami a ovinujte si prsty okolo konca. Vaše dlane by mali smerovať nahor. Zdvíhajte ruky s činkou nad hlavou, až kým nebudú takmer rovné ruky, a potom ich riadeným pohybom krútte. Vykonajte pohyb pomaly. Začnite s 10 opakovaniami a dopracujte sa až k najmenej trom súborom 10. Pre tónovaný sval použite ľahšie závažia s väčším počtom opakovaní. Pre objemnejší sval použite vyššiu hmotnosť s menším počtom opakovaní.

Variácie

Toto cvičenie môžete vykonať aj v sede, ale zády držte rovno. Ak to urobíte ležmo, pracujte naraz iba s jednou rukou. Začnite ľahkou činkou, napríklad 2 libry, a zdvihnite ruku priamo k stropu. Ohnite ho v uhle 90 stupňov k ramenu a potom ho roztiahnite.