Info

Ako vytvoriť osobný regeneratívny režim jogy doma


Na rozdiel od aktívnejších foriem jogy, ktoré prechádzate dychom od pózy, vyžaduje restoratívna jóga relaxáciu v pozíciách podporovaných prikrývkami a vankúšmi po dobu niekoľkých minút. Aj keď sa to môže zdať luxusné, táto forma jogy pomáha upokojiť krvný tlak, znižuje stres, zvyšuje energiu a môže pomôcť znižovať vysokú hladinu cukru v krvi a cholesterolu. Uzatvorila však štúdiu vydanú v septembri 2008 na tému „Metabolický syndróm a súvisiace poruchy“. Môžete vytvoriť svoju vlastnú domácu restoratívnu prax, pretože väčšina pozícií sa dá ľahko urobiť bez vedenia školeného učiteľa jogy.

Príprava

Krok 1

Vytvorte pohodlný priestor. Vyberte si pokojnú, slabo osvetlenú a teplú oblasť vášho domova, ktorá sa málo rozptyľuje od ostatných ľudí, elektroniky a domácich miláčikov. Zhromaždite podložku na jogu, bloky, vankúš alebo špeciálne podložky na jogu, ďalšie prikrývky a uteráky, ktoré budete mať pripravené na svoju prax.

Krok 2

Začnite s 20-minútovou reláciou najmenej raz týždenne, najlepšie pred spaním. Ak to čas dovolí, postupne predlžujte dĺžku tréningu v priebehu niekoľkých týždňov.

Krok 3

Prezrite si webové stránky a knihy, v ktorých sú uvedené regeneračné polohy jogy. Pripravte si zoznam s obrázkami alebo podrobnými pokynmi, aby ste sa nemuseli príliš sústrediť na zapamätanie si pozícií, ktoré chcete robiť. Prípadne si pozrite inštruktážne DVD alebo webový stream na jogu, ktorý poskytuje regeneráciu.

Praxe

Krok 1

Začnite meditáciou so sedením tri až päť minút. Sedieť so zavretými očami a počúvať zvuk a rytmus dychu.

Krok 2

Prejdite do niektorých mierne aktívnych pozícií, aby ste sa zbavili akejkoľvek úzkosti alebo nepokoja z vášho dňa. Kolená na všetkých štyroch a vyklenutie a uvoľnenie chrbtice napríklad pre kravu a mačku Pose, alebo sa môžete pohybovať medzi pozíciou Plank - hornou časťou pushup - a Down-Facing Dog s rukami a nohami na podložke a bokmi, ktoré tlačia smerom k stropu, aby sa vytvoril prevrátený „V.“

Krok 3

Začnite sekvenciu restoratívnych pozícií otváračom srdca. Ležte ležiac ​​na chrbte, chrbtom opretým o opierku, stočenú prikrývku alebo vankúš. Keď hlboko dýchate, roztiahnite nohy a ruky do strán miestnosti a držte ich tri minúty alebo dlhšie.

Krok 4

Vykonajte tri alebo viac dodatočných restoratívnych postojov zvolených na riešenie vašich fyzických a emocionálnych potrieb. Pózujte nad dieťaťom napríklad tým, že kľačíte na svojej podložke a necháte napríklad svoje kosti na sedenie spočívať na pätách a na hlave na podlahe. Ak sa cítite dobre, opierajte sa o trup. Otvorte svoje boky, spoločný zdroj napätia, ležaním na chrbte spolu s pätami a kolenami sa otvárajte ako krídla motýľov - blok pod každým kolenom pre upravenú šabľu Pose.

Krok 5

Ukončite svoju prax s 10-minútovou alebo dlhšou Savasanou alebo konečnou relaxáciou. Ľahnite si na podložku so zavretými očami a pokrývkou zakryte svoje telo. Natiahnite ruky a nohy a jednoducho dýchajte bez toho, aby ste zaspali.

Tip

  • Použite toľko podpier, koľko potrebujete, aby každá z nich bola pohodlná. Nemali by ste pociťovať bolesť alebo napätie, keď robíte regeneračnú prax. Spočiatku môžete nájsť náročnú regeneračnú prax, najmä ak nie ste zvyknutí na relaxačný štýl cvičenia jogy. Buďte trpezliví s putujúcou mysľou a nepokojným telom. Restoratívna joga nie je fyzicky zdaniteľná, ale môže byť psychicky náročná. Keď sa prax stáva inštinktívnejšou, môžete sa odradiť od kníh a videí.