Info

Ako zakriviť svoju slúžku v tenise


Tenisová výprava, ktorá krivky sprava doľava alebo zľava doprava, sa nazýva výrezy. Aj keď sa môže pohybovať o niečo pomalšie ako ploššie služby, je veľmi efektívny a kvôli jeho pohybu sa môže ťažšie vrátiť. Hráči, ktorí ovládli výrez, majú výhodu oproti súperovi. Môžu vytiahnuť svojho protivníka dokorán a otvoriť súd pre bodovú streľbu. Ak sa chcete naučiť obsluhovať plátok, precvičte si kľúčové komponenty. Medzi ne patrí priľnavosť, postoj, hodenie lopty a kontaktný bod.

Uchopenie

Ak chcete, aby sa vaša krivka podávala, musíte guľu roztočiť pomocou správnej priľnavosti. Tenisový profesionál Nick Bollettieri odporúča používať držadlo Continental. Táto rukoväť sa niekedy označuje ako rukoväť sekačky alebo kladiva, pretože držíte raketu, akoby ste štiepali drevo alebo kladivo do klinca. Presnejším spôsobom, ako zistiť priľnavosť Continentalu, je držanie vašej rakety tak, aby boli reťazce kolmé na dvor a študovali koniec rukoväte. Všimnite si, že existuje osem strán; nazývajú sa skosenia. Hornú skosenú hranu považujte za č. 1, nasledujúcu skosenie vpravo č. 2 a tak ďalej okolo skosenia č. 8. Ak máte pravákovú ruku, položte základňu kolena ukazováka na skosenie č. 2 a päta vašej ruky medzi skoseniami č. 1 a 2. Ľaví hráči používajú skosenie č. 8, pričom päta medzi skoseniami č. 1 a 8.

Postoj

Základným služobným postojom je, že stojíte za základnou čiarou a vaše telo je umiestnené diagonálne k sieti. Ak máte pravú ruku, predstavte si imaginárnu čiaru nakreslenú z pravého stĺpika späť na miesto, kde stojíte. Použite túto čiaru ako referenciu a umiestnite svoje prsty na čiaru. Pre hráčov ľavákov si predstavte čiaru z ľavého stĺpika siete.

Ball Toss

Úspech výrezu alebo akejkoľvek výplaty priamo súvisí s hodením lopty. Pri kúpe plátku by sa mala hodiť mierne pred telo a vpravo od prednej nohy. Predstavte si ciferník ako referenciu a hodte loptu do 2. hodiny. Hráči ľavou rukou hodili loptu o 10:00 hod doľava od prednej nohy. Výška prehadzovania sa líši v závislosti od hráča a závisí od rytmu a rýchlosti podávaného pohybu. Experimentujte s hádzaním, kým nenájdete správnu výšku, aby ste si mohli udržiavať nepretržitý výkyv bez závesov.

Kontaktný bod

Pri kontakte s loptou sa určuje typ roztočenia, ktorý sa jej dodáva. Tenisový profesionál Ron Waite odporúča používať ciferník ako referenciu pri učení rôznych otočení. Ak chcete plátok slúžiť, musí zasiahnutý povrch vašej rakety prísť do kontaktu s loptou v strednej časti lopty a potom sa musí štetcom opierať o 3 hodiny gule. Myslite na struny vašej rakety ako na šupku a odlupujte ľavú stranu lopty, keď ju trafíte. Hráči ľavou rukou odlupujú loptu na deviatej hodine.