Info

Ako pridať cesnak do vašej stravy


Cesnak je silná bylina, ktorá dokáže urobiť zázraky pre vaše zdravie. Štiepka silného antioxidantu zvaného allicín, veľa kultúr používa cesnak ako liek, ako aj na jedlo. Konzumácia diéty s vysokým obsahom cesnaku môže pomôcť predchádzať určitým rakovinám, znížiť riziko srdcových chorôb a zvýšiť imunitný systém. Napriek silnej chuti cesnak dopĺňa mnoho rôznych potravín, takže pridanie ďalšieho cesnaku do vašej stravy je ľahké.

Krok 1

Pridajte marinovaný mletý cesnak. Cesnak ide dobre so všetkým mäsom a morskými plodmi. Cesnak môžete zmiešať s takmer všetkými marinádami, ktoré už používate. Niektoré príklady zahŕňajú marinádu cesnakovo-citrónovej šťavy, cesnakovo-sójovú omáčku alebo cesnakovo-zázvorovú marinádu.

Krok 2

Nakrájajte kúsky surového cesnaku a pridajte ich k obľúbeným zapečeným cestovinám, ako sú napríklad lasagne, baklažán Parmesan alebo pečené ziti. Pred pečením pridajte cesnak na cestoviny. Môžete tiež pridať cesnak do cestovinovej omáčky na jedlá ako špagety.

Krok 3

Cesnak opečte tak, aby bol súčasťou omáčok, poklesov a šalátových dresingov. Cesnak poskytuje týmto príchutiam bohatú chuť a zároveň vám prináša ďalšie zdravotné výhody.

Krok 4

Toastové plátky opekajte v panvici na vrchu sporáka. Vyhoďte opečené plátky cesnaku obľúbenou dusenou zeleninou, ako je špargľa, zelené fazule alebo brokolica, a pridajte orechovú príchuť a chrumkavú textúru.

Krok 5

Pridajte pražený cesnak do zemiakovej kaše alebo krupice. Na umocnenie týchto jedál môžete použiť namiesto masla alebo syra cesnak.

Krok 6

Namiesto soli používajte obyčajný cesnakový prášok v receptoch alebo na ochutenie pri stole. Strava s vysokým obsahom soli môže spôsobiť zdravotné problémy, takže nahradenie soli cesnakom môže zlepšiť vaše celkové zdravie.