Info

Ako sa stať aktívnym po spánku príliš dlho


Príliš veľa spánku - zvyčajne suma vyššia ako odporúčanie vyššej kategórie v trvaní 8 hodín - má podľa University of London, TIME Healthland a Scripps Clinic Sleep Center. Získanie zdravého množstva spánku podľa pravidelného rozvrhu najlepšie slúži aktívnemu životnému štýlu, ale kombinácia techník prebudenia vám môže pomôcť získať energiu, ak dôjde k zániku.

Krok 1

Stretch, zatiaľ čo v posteli. Zvýšte prietok krvi zdvihnutím paží a roztiahnutím všetkých prstov, potom rukami, zápästiami a pažami. Opakujte tento postup na nohách, nohách a nohách. Vykonajte cvičenie jogy od nosa po koleno, čo je cvičenie, ktoré jogíni bežne odporúčajú a ktoré si vyžaduje ťahanie kolien k hrudníku a hlboké dýchanie. Vykonajte sadu rotácií krku a roliek, keď sa dostanete do správnej polohy.

Krok 2

Hneď ako vstanete, hydratujte. V ideálnom prípade muži potrebujú asi 13 šálok vody denne, zatiaľ čo ženy potrebujú asi deväť. Začnite s najmenej 8 uncami vody a do polovice popoludnia sa pokúste získať polovicu odporúčaného denného príjmu, aby ste zvýšili energiu.

Krok 3

Vykonajte jednoduchú rutinu napínania celého tela, aby ste prebudili svoje telo a myseľ. Keď tlačíte ruky do steny, pravidelne a zhlboka dýchajte. Predĺžte si nohy jeden po druhom v uhle asi 45 stupňov za vami. Keď držíte po dobu 30 sekúnd, zatlačte lopatky smerom k stene. Následne to postavte pred stoličku; roztiahnite nohu tak, aby ste opierali o jednu pätu na sedadle, a zatlačte ju na koleno tejto nohy, aby ste predĺžili svaly stehien a lýtok. Počkajte a spočítajte nohy. Zakryte svoju rutinu stlačením dlaní na pracovnú dosku a pomocou nich ukotvite svoje telo, keď kráčate dozadu, až kým vaše chrbát nebude s nohami tvoriť uhol 90 stupňov. Podržte počítadlo a choďte späť smerom k pultu, aby ste znova získali svoju pozíciu.

Krok 4

Pred jedlom si urobte krátky čas. Aj keď by ste mali zvyčajne konzumovať sacharidy pred cvičením, ľahký beh pred raňajkami pomáha stimulovať energiu prostredníctvom oxidácie tukov, podľa štúdie z roku 2010 z časopisu „Journal of Physiology“.

Krok 5

Pridajte do raňajok proteín. Zdôraznite svoje zvyčajné raňajky srvátkovým bielkovinovým kokteilom alebo vyskúšajte raňajky s vysokým obsahom bielkovín, ako je napríklad arašidové maslo a banán alebo slanina a vajcia na celozrnnom hrianku. Proteín vytvárajúci svalovú hmotu pomáha zvyšovať váš metabolizmus a poskytuje dlhotrvajúcu energiu.

Krok 6

Posuňte cvičebný režim bližšie k času prebudenia. Aj keď ste si to naplánovali na neskôr, cvičte na začiatku svojho dňa, aby ste aktivovali svoje telo. Podľa Amy Burleson Sullivan z Medical Center Dayton VA to pomáha zvyšovať hladinu energie, spaľovať kalórie a zvyšovať tok endorfínov.

Zdroje