Info

Ako sa vysporiadať s hrubými teľatami


Teľatá - spodná časť nôh - majú rôzne tvary a veľkosti, rovnako ako ľudia. Vaše teľatá môžu byť prirodzene hustejšie alebo nadmerný prírastok na hmotnosti ich mohol zväčšiť. Bez ohľadu na to si môžete svoje teľatá zúžiť a zladiť podľa svojich najlepších schopností tým, že cvičíte a upravujete svoje stravovacie návyky. Aj keď nemôžete zacieľovať chudnutie na oblasti lýtka, pri chudnutí teľacích svalov vám pomôže chudnutie po celej dĺžke pri tónovaní lýtkových svalov.

Úpravy stravy

Krok 1

Znížte svoj denný kalorický príjem, navrhuje klinika Mayo. Znížte 250 až 500 kalórií každý deň o stratu 1/2 až 1 libru týždenne po celom tele a na tele.

Krok 2

Venujte pozornosť jedlu, ktoré jete. Rozhodnite sa pre čerstvé produkty, chudé mäso, celé zrná a nízkotučné alebo nemastné mliečne výrobky. Vyhýbajte sa mastným jedlám a potravinám s vysokým obsahom cukru.

Krok 3

Udržiavajte denník o potravinách, ktorý vám pomôže sledovať výdavky na stravovanie a kalórie. Zvýšenie pozornosti pri jedle vám môže pomôcť zastaviť zlé stravovacie návyky, ktoré vedú k nárastu hmotnosti.

Krok 4

Vypite 8 až 10 pohárov vody každý deň, aby ste sa cítili plní a udržiavali svoje telo riadne hydratované.

Cvičenie pre štíhlejšie teľatá

Krok 1

Spaľujte kalórie, aby ste stratili tuk pri tónovaní lýtkových svalov vykonávaním aeróbnych cvičení, ktoré zapájajú svaly dolných končatín. Zúčastnite sa hry tenisu alebo basketbalu alebo joggingu, bicyklovania alebo behu. Vykonajte niektoré z týchto cvičení po dobu 30 až 60 minút, aby ste spálili asi 250 až 500 kalórií, v prípade straty 1/2 až 1 libra týždenne.

Krok 2

Tenké a tučne silné teľatá s drepmi s jednou nohou. Postavte sa tak, aby vaše nohy mali bokovú šírku od seba a ruky ohnuté v uhle 90 stupňov, s rukami pred hrudníkom. Zdvihnite ľavú nohu 3 až 4 palce z podlahy a nájdite rovnováhu. Ak potrebujete pomoc pri vyrovnávaní, položte si ruky zľahka na operadlo stoličky. Squat dole 45 až 90 stupňov, zatiaľ čo podporu vašej telesnej hmotnosti iba na pravej nohe. Postavte sa do stoja a pomocou pravých nôh na svaly chodidla poháňajte pohyb. Zopakujte 10 až 20 drepov s jednou nohou na každej nohe.

Krok 3

Vykonajte zvýšenia lýtka, aby sa predĺžili a zladili svaly dolných končatín. Postavte sa na hranu schodu s iba nohami na povrchu, zatiaľ čo zvyšok vašej nohy visí. Držte sa schodovej koľajnice pre vyváženie a podporu. Znížte svoje telo o 3 až 5 palcov a pocítite roztiahnutie chrbta lýtok. Pred spustením do počiatočnej polohy zdvihnite svoje telo, až kým nebudete na špičkách. Do 12 až 24 teľa zvyšuje.

Krok 4

Použite odporovú pásku na sprísnenie a tónovanie lýtkových svalov. Nechajte niekoho iného držať jeden koniec odporovej pásky, zatiaľ čo vy máte druhý koniec pripevnený cez hornú časť pravej nohy pri sedení na zemi. Nakreslite ľavú nohu nahor, aby sa koleno ohlo a uistite sa, že vaša pravá noha smeruje od vás. Ohnite pravou nohou smerom k svojmu telu, aby ste cítili úsek. Uvoľnite úsek a namierte chodidlo smerom od seba, aby ste dokončili jednu flexiu členka. S každou nohou vykonajte 10 až 20 ohnutí členkov.

Tip

  • Skôr ako sa pustíte do nového cvičebného programu alebo diéty, poraďte sa so svojím lekárom.
  • Oddýchnite si svaly jeden deň medzi tréningami silového tréningu, aby ste im umožnili oddych a regeneráciu.