Info

Definujte silu, silu a svalovú vytrvalosť

Definujte silu, silu a svalovú vytrvalosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Z hľadiska laikov sa sila týka toho, koľko práce môžu vaše svaly urobiť naraz, sila sa týka výbušnosti vašich pohybov a vytrvalosť sa týka toho, ako dlho môžete svoje svaly používať. Sila, sila a vytrvalosť sú atribúty, ktoré si vyžadujú špecifické školiace metódy, ktoré sa líšia rôznymi spôsobmi.

Pevnosť

Svalová sila, tiež označovaná ako limitná sila, je množstvo práce, ktorú môžete urobiť so svojimi svalmi naraz. Napríklad, ak môžete počas prvého týždňa tréningu zdvihnúť činku 200 libier a nasledujúci týždeň zdvihnúť činku 205 libier, zvýšili ste svoju silu. Vaše srdce je sval a pri zvyšovaní srdcovej sily môžete bežať rýchlejšie alebo cvičiť s vyššou intenzitou.

Moc

Keď používate svaly na vykonávanie intenzívnych pohybov pri krátkych dávkach, využijete silu. Napríklad, keď opustíte bloky na začiatku sprintu, hodíte úder, hojdáte pálku alebo skočíte cez prekážku, využijete silu. Vyrábate viac energie pomocou väčšieho množstva svalov, preto veľa trénerov povie športovcom, že by mali zasiahnuť loptu alebo hodiť ranu z ich nôh. Športovci vytvárajú veľkú časť sily v nohách, bokoch, zadku a jadre, prenášajú silu, ktorú vytvárajú, na svoje menšie zbrane, ktoré potom prenášajú túto silu na netopier, klub, palicu alebo päsť.

Vytrvalosť

Čím dlhšie budete môcť používať svoje svaly, tým väčšiu vytrvalosť máte. Maratón má nižšiu rýchlosť ako šprintér, ale môže jazdiť dlhšie ako šprintér, pretože má väčšiu svalovú vytrvalosť. Kardiova vytrvalosť alebo výdrž je vaša schopnosť udržiavať dlhšiu vysokú srdcovú frekvenciu, napríklad počas 30 minút aeróbneho cvičenia.

Výcvik

Silový tréning si vyžaduje, aby ste používali ťažké závažia alebo používali vysoké úrovne odporu na cvičenie takým spôsobom, aby ste vo svalových vláknach spôsobili malé slzy. Keď sa vaše svaly opravujú, zväčšujú sa a zvyšujú vašu silu. Na zvýšenie výkonu používate nižšiu váhu alebo odpor a vykonávate rýchle, výbušné pohyby podobné pohybom, ktoré budete používať počas hry alebo zápasu. Napríklad, skákanie na koleno-vysoký box pomáha zlepšiť silu, ak budete vykonávať skoky dosť krát. Na zvýšenie výdrže znížite odpor, takže môžete pracovať dlhšie. Ak použijete príliš veľa odporu, budete unavení svalom a nebudete môcť pokračovať. Medzi príklady vytrvalostných tréningov patria behanie, plavanie na kolách, používanie kardiogramu alebo vykonávanie aerobiku. Niektoré tréningy svalovej vytrvalosti zahŕňajú závažie alebo odpor v okruhu cvičení. Používate približne 50 percent maximálnej hmotnosti alebo odporu, ktorý môžete použiť na vykonanie cvičenia, vykonajte 10 až 25 opakovaní cvičenia, urobte si prestávku, potom začnite nové cvičenie, pracujte týmto spôsobom 20 alebo 30 minút.