Info

Ako určiť rýchlosť pre sprinting


Výkon sprintu sa zvyčajne meria v sekundách, ktoré sú potrebné na dokončenie cyklu. Toto meranie času je užitočnou metrikou, pretože prejdená vzdialenosť je vždy rovnaká pre konkrétnu udalosť, čo znamená, že vaša rýchlosť je priamou funkciou vášho času. Preto, aby ste určili svoju rýchlosť, najskôr by ste určili svoj čas a potom vypočítali svoju rýchlosť pomocou požadovaných jednotiek.

Krok 1

Použite mieru pásky na označenie vzdialenosti pre konkrétnu sprintingovú udalosť na suchom a rovnom povrchu. Ak je miera vašej pásky príliš krátka na to, aby ste označili celú vzdialenosť, maximálne ju roztiahnite, označte koniec, odmerajte znova od tohto bodu a výsledok pridajte k predchádzajúcemu meraniu. Pokračujte, kým úplne nezmeráte vzdialenosť sprintu.

Krok 2

Na oba konce meranej vzdialenosti umiestnite dva značkové kužele, ktoré sa použijú ako štartovacie a cieľové čiary.

Krok 3

Zaujmite východiskovú pozíciu s vašou vodiacou nohou hneď za štartovacou čiarou.

Krok 4

Spustite stopky a začnite bežať plnou rýchlosťou na cieľovú čiaru. Zastavte stopky, keď prekročíte cieľovú čiaru a zaznamenajte si čas. Napríklad, priemerný muž by mohol absolvovať 35-metrový šprintový test za 5,2 sekundy.

Krok 5

Ak chcete vypočítať rýchlosť, vydeľte vzdialenosť, ktorú prejde váš čas. V predchádzajúcom príklade vydeľte 35 metrov za 5,2 sekundy, aby ste vypočítali svoju rýchlosť 6,73 metrov za sekundu.

Krok 6

Zmeňte svoju rýchlosť na míle za hodinu vynásobením metrov za sekundu 2,237 alebo yardov za sekundu 2 045. Pokračovaním predchádzajúceho príkladu vynásobením 6,73 krát 2,237 prevádza vaša rýchlosť na 15,05 km za hodinu.

Tip

  • Vykonajte skúšku sprintu v bezvetrný deň alebo v prípade krížového vetra, aby ste zabránili ovplyvneniu vetra hlavami alebo chvostmi.
  • Vykonajte test viackrát a priemerujte výsledky, aby ste získali skutočné meranie vašej priemernej rýchlosti.