Info

Ako nastaviť uhol stroja na cvičenie s káblom


Káblové cvičebné stroje používajú na zvýšenie a zníženie hmotnosti počas používania systém kladiek. Jedna kladka poskytuje zmenu smeru bez zníženia hmotnosti, ktorú zdvíhate, zatiaľ čo dvojitá kladka zníži hmotnosť na polovicu. Bez ohľadu na počet kladiek môžete nastaviť uhol kábla kdekoľvek od výšky nad hlavou až po podlahu. Rôzne uhly umožňujú bezpečné roviny pohybu pri cvičeniach, ako sú kučery bicepsov, predlžovania tricepsov a bočné bočné zdvíhania, a poskytujú rôzne zaťaženie svalov pri rôznych druhoch pohybu pre rôzne druhy cvičenia.

Krok 1

Určite výšku kladky potrebnú pre požadované cvičenie. Napríklad, ak robíte zdvíhanie nôh, budete potrebovať kladku dole; pre kladenie tricepsov budete potrebovať kladku blízko vrcholu.

Krok 2

Vyberte špendlík zo stohu hmotnosti na stroji.

Krok 3

Tvárou veže, v ktorej sú umiestnené váhy. Položte jednu ruku na stranu kladky. Uvoľnite všetky zaisťovacie kolíky alebo gombíky, aby ste uvoľnili remenicu.

Krok 4

Vytiahnite čap, ktorý pripevňuje remenicu k kovovej veži. Udržujte remenicu na svojom mieste druhou rukou.

Krok 5

Držte kolík vytiahnutý a posuňte kladku nahor alebo nadol do požadovanej polohy.

Krok 6

Uvoľnite čap a nechajte ho bezpečne vložiť do jedného z otvorov na veži. Dotiahnite všetky zaisťovacie kolíky alebo gombíky, aby ste remenicu stabilizovali v požadovanej polohe.

Tip

  • Na cvičenie používajte rôzne uhly na zacieľovanie svalov v mnohých rôznych rovinách.