Info

Čo určuje tlačenie alebo ťahanie pri golfovom švihu?


Zatlačené a ťahané golfové strely sú často zamieňané s háčikmi a plátkami. Výstrel, ktorý háčikuje alebo nakrája na plátky, sa však zvyčajne začína lietaním celkom rovno pred zakrivením doľava alebo doprava. Stláčané alebo ťahané strely putujú po náraze pomerne priamou čiarou, ale, bohužiaľ, pre golfistu, táto priama čiara vezme loptu pod uhlom vzhľadom na určený cieľ. Golfisti by sa mali zaoberať príčinami tlačených alebo ťahaných striel, ak chcú častejšie zasiahnuť fairway a green.

Spôsobuje tlak

Typickou príčinou nárazovej strely je výkyvný oblúk, ktorý sa blíži k lopte príliš zvnútra. Pri náraze je preto vaše klubové rozhranie namierené doprava, nie na cieľ. S týmto typom hojdania môžete s loptou dosiahnuť solídny kontakt, ale vaša strela bude stále stekať doprava. Ďalšou častou príčinou tlačenia strely je neschopnosť odraziť hranu klbového kĺbu pri náraze, často z dôvodu nedostatočnej rotácie bedra.

Vytvrdzovanie

Aby ste vyliečili tendenciu tlačiť strely, autor golfu Steve Newell odporúča urobiť veľmi praktické zábery z veľmi otvoreného postoja. Na cvičebnom odpalisku zarovnáva pravý golfista špičku ľavej nohy s pätou pravej strany. S týmto typom postoja sú vaše boky už otvorené, čo uľahčuje hojdanie klubu pozdĺž správneho oblúka. Akonáhle zasiahnete niekoľko priamych záberov z otvoreného postoja, zatvorte svoj postoj, ale skúste zachovať rovnaký výkyvný oblúk. K zasiahnutým záberom môže dôjsť aj vtedy, keď budete hrať loptu príliš ďaleko dozadu, najmä mimo odpaliska. Pokúste sa zahrať loptu vo svojom postoji trochu ďalej vpred a zistite, či sa tým váš tlak vylieči.

Spôsobuje vytiahnutie

Ak vyklopíte hlavicu na vonkajšiu stranu lopty, musíte ju pred nárazom priniesť späť dovnútra - smerom k lopte. Tento typ kolísania zvnútra dovnútra spôsobí rez, ak je klzisko pri náraze štvorcové k cieľu. Ale ak je klubový povrch naklonený doľava, pravdepodobne budete ťahať loptu.

Vytvrdzovanie

Newellova liečba ťahanej strely je opakom jeho návrhu liečiť tlačené strely. Choďte do cvičného odpaliska a zasiahnite niekoľko záberov z prísne uzavretého postoja, pričom pravý prst je zarovnaný s ľavou pätou. Ramená držte rovnobežne s cieľovou čiarou, pričom musíte biť z uzavretého postoja, čo vám pomôže vtiahnuť klub ďalej dovnútra. Keď opäť pohodlne zasiahnete loptičku priamo z uzavretého postoja, vráťte sa späť do svojho normálneho postoja a zároveň udržiavajte správny výkyvný oblúk.

Skontrolujte svoje Divots

Ak ťaháte alebo tlačíte svoje železné strely, vaše divoty môžu poskytnúť vodítko k zdroju problému. Ak sú diváky pravého hráča pod uhlom doprava, tlačíte loptu kvôli húpaniu zvnútra. Ale ak vaše divoty smerujú doľava, ťaháte loptu kvôli vášmu vonkajšiemu švihu. Ak sú vaše divoty priame, vaše klubové rozhranie je pri náraze pravdepodobne nesprávne zarovnané.