Info

Čo vypĺňajú diamantové tlačidlá?


Diamantové kliešte sú náročnou variáciou pushup, v ktorej si položíte ruky dosť blízko k sebe, aby ste sa dotkli palcov a ukazovákov. Vďaka tomuto tvaru diamantu rukami mierne zmeníte svaly zdôraznené počas pohybu. Zahrňte kosoštvorcové kliešte, nazývané tiež kliešte s úzkym uchopením alebo trojuholníkové kliešte, aby poskytli zmenu tempa vo vašom tréningu v hornej časti tela.

Classic Pushup

Klasický pushup vlaky pectoralis major a minor, dva primárne svaly hrudníka. Zameriava sa tiež na predné a vrchné časti pliec, nazývané predné a stredné deltoidy, ako aj na tricepsy v zadnej časti hornej časti paže. Stabilizátory zapojené do pushup sú svaly hornej časti chrbta, svaly pozdĺž chrbtice, chrbát ramien, brušné svaly, zadok a predné časti stehien.

Triceps

Diamantový pushup vyžaduje viac práce od triceps ako klasický pushup. Tricepsy sú trojdielne svaly na zadnej strane hornej časti paže. Americká rada pre cvičenie odporúča trojuholník, alebo diamant, kliešte ako jedno z najbezpečnejších a najúčinnejších cvičení triceps, ktoré je možné začleniť do tréningového programu hornej časti tela.

Správne vykonanie

Na správne vykonanie diamantovej príchytky a získanie maximálneho úžitku pre triceps začnite kľačaním na všetkých štyroch stranách. Položte ruky na seba, aby vaše prsty a palce mohli vytvárať tvar trojuholníka alebo diamantu. Natiahnite nohy tak, aby ste spočívali na nohách a rukách. Vaše telo by malo zostať rovné bez toho, aby sa prepadli alebo zdvihli boky a zadok. Pomaly sa znižujte ohýbaním lakťov. Umiestnite kurzor myši nad podlahu a pomocou sily rúk a jadra sa zatlačte dozadu a začnite dokončovať jedno opakovanie. Predstavte si, že vás triceps tlačí späť. Na každom cvičení hornej časti tela vykonajte najmenej 12 až 15 opakovaní pre jednu až tri sady.

Modifikácie

Ak nemôžete nazbierať silu, aby sa vaše telo ochablo, urobte modifikáciu kosoštvorcového kĺbu, aby ste sa stále zamerali na triceps. Vystupujte skôr od vrcholov kolien než od prstov na nohách. Ak chcete pre svoje tricepsy a hruď vytvoriť viac výziev, položte ruky v tvare diamantu na lekársky loptu.