Info

Ako rozvíjať rýchlosť dierovania a presnosť

Ako rozvíjať rýchlosť dierovania a presnosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Box je šport, ktorý má veľa pozitívnych výhod pre vaše telo a myseľ, ale naučiť sa, ako to urobiť, je umenie a veda. Rýchlosť a presnosť dierovania sa dosahuje najlepšie vytvorením a dodržiavaním harmonogramu školení, ktorý zahŕňa celkovú kondíciu a špecifické cvičenia šité na mieru boxu. Kľúčom je prax, rovnako ako získanie dobrej spätnej väzby od trénerov, ktorí sú oboznámení so športom.

Krok 1

Trénujte minimálne tri až štyri dni v týždni. Ak nie ste schopní investovať toľko času, pravdepodobne neuvidíte veľa vylepšení v boxerských schopnostiach. Dobrý rozvrh tréningu zahŕňa najmenej dva dni boxerských cvičení a cvičení, dva dni silového tréningu a dva dni kardiovaskulárneho cvičenia. Niektoré z týchto cvičení môžete kombinovať v závislosti od vášho ideálneho tréningového plánu počas celého týždňa. Užívajte jeden celý deň voľna každý týždeň, aby ste predišli vyhoreniu a iným príznakom pretrénovania.

Krok 2

Shadowbox pred zrkadlom, aby ste videli, aké presné sú vaše údery. Pred zmenou rúk cvičte bodnutie, háčiky a priečne údery s opakovaním 30 a viac. Počas cvičenia stojte v správnom bojovom postoji, pričom jedna noha je mierne za druhou. Zahrejte sa na zvyšok tréningu pomocou tieňového boxu a techniku ​​ochladte na konci dňa.

Krok 3

Pravidelne trénujte rýchlosť a presnosť pomocou veľkého visiaceho boxovacieho vrecka. Postavte sa do svojho boxerského postoja s jednou nohou mierne za druhou, s kolenami ohnutými v malej miere pre pohodlie a stabilitu. Na ochranu svalov a kostí v rukách noste boxovacie rukavice cez zábaly rúk. Skôr, ako sa dotknete vrecka, precvičte si vrece krátkymi, tvrdými údermi a dierkami, ktoré sa striedajú v oboch smeroch trupu, a háčikmi, ktoré mierne predlžujú ruky v polkruhu.

Krok 4

Cvičte rýchlosť pomocou rýchlostného vaku najmenej dva dni v týždni počas 15 až 30 minút. Dierujte rýchlostný vak tak rýchlo, ako je to možné, jednou rukou, potom druhou rukou a potom striedajte ruky pri každom údere. Pravidelné vykonávanie tohto postupu pomôže zlepšiť vašu celkovú rýchlosť pri boxe.

Krok 5

Vždy, keď je to možné, cvičte so sparring partnerom, zúčastnite sa boxu alebo sa pripojte k boxerskej posilňovni. To vám pomôže naučiť sa presnosť a rýchlosť pravidelným cvičením vašich pohybov. Získate motiváciu a dostanete spätnú väzbu o technikách, vďaka ktorým budete lepším boxerom.

Krok 6

Vyskúšajte lano a každý týždeň vykonávajte ďalšie činnosti súvisiace s kardiovaskulárnym systémom po dobu 30 minút alebo viac pri dvoch alebo viacerých príležitostiach týždenne. Pomáha to vylepšiť vašu výdrž, vďaka ktorej budete môcť boxovať rýchlejšie na dlhšiu dobu.

Krok 7

Začlente silový tréning, ako je napríklad vzpieranie, do cvičebného programu každý týždeň. Silnejšie svaly sú rýchlejšie, takže pri postupe vpred s týmto typom školiaceho programu uvidíte zlepšenie svojho boxu. Vypracujte si spodnú časť tela aj hornej časti tela, pretože dierovacia sila nepochádza iba z vašich rúk. Potrebujete solídny základ pre vytváranie silných a silných dier, a to pochádza z vášho jadra a nôh.