Info

Tipy na stravovanie, ktoré skutočne fungujú

Tipy na stravovanie, ktoré skutočne fungujú


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chudnutie pomáha zlepšovať hladinu cholesterolu a znižuje krvný tlak a hladinu cukru v krvi. To sa však niekedy ľahšie povie, ako urobí. Začnite s realistickými cieľmi a snažte sa stratiť 1 až 2 libry za týždeň tým, že budete mať neustále šance na stravovacie návyky a cvičebné návyky. Neexistuje strava, ktorá zaručuje rýchle chudnutie, ale existujú kroky, ktoré vám môžu pomôcť schudnúť a udržať ju mimo dosahu.

Vlastné monitorovanie

Samokontrola, vrátane pravidelného váženia sa a vedenia denníka o jedle, je osvedčeným spôsobom, ako zlepšiť úspech pri chudnutí. Štúdia uverejnená v „Vestníku Akadémie výživy a dietetiky“ v septembri 2012 zistila, že čím viac dní si účastníci štúdie denníkov s jedlom uchovávali, tým väčšia váha stratili v priebehu 12-mesačného študijného obdobia. Zapíšte si čas, množstvo jedla, druh jedla, ako ste sa cítili, s kým ste a kde ste boli. Najlepšie výsledky dosiahnete hneď po jedle, aby ste nezabudli zahrnúť všetko, čo ste zjedli alebo napili. To vám môže pomôcť sledovať trendy a uvedomiť si, či jete z emocionálnych dôvodov alebo či v určitých situáciách obvykle jete vysokokalorické jedlá. Získate tiež lepšiu predstavu o tom, koľko jete a aké malé zmeny môžete urobiť, aby ste mohli jesť zdravšie.

Kontrola časti

Môže to znieť jednoducho, ale učenie a dodržiavanie správnej veľkosti porcie vám môže pomôcť schudnúť. Typické množstvo jedla, ktoré sami slúžia, je často viac ako jedna porcia a reštaurácie niekedy slúžia na tanieri ako ekvivalent dvoch alebo troch porcií. Štúdia uverejnená v roku 2007 v „Archíve interného lekárstva“ zistila, že použitie kontrolnej doštičky s časťou pomohlo obéznym pacientom s cukrovkou stratiť väčšiu váhu ako samotné vzdelávanie o výžive.

Hustota energie

Ďalším osvedčeným tipom na stravu je výber potravín s nízkou hustotou energie častejšie ako potravín s vysokou hustotou energie a konzumácia týchto potravín na začiatku jedla. Príkladom nízkoenergetických potravín sú polievky, ovocie a zelenina, ktoré nie sú škrobové. Potraviny s nízkou energetickou hustotou majú menej kalórií na gram, takže môžete jesť väčšie množstvo potravín pre malé množstvo kalórií, čo vám pomôže naplniť sa bez prekročenia odporúčaných denných kalórií.

Cvičenie

Jedným z najlepších spôsobov, ako schudnúť a udržať ju mimo tela, je zvýšenie telesnej aktivity vo vašom dni a zníženie príjmu kalórií. Ľudia, ktorí úspešne schudli a držali ju mimo tela, robia väčšinou hodinu týždenného cvičenia väčšinu dní v týždni, podľa článku uverejneného v „Obezita“ v apríli 2006. Vyberte si cvičenie, ktoré vás baví, napríklad tanec, chôdza , plávanie, beh alebo futbal a urobte z neho súčasť vašej rutiny.