Info

Diéty pre vegetariánov

Diéty pre vegetariánovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Po kulturistike diéty môže byť výzvou pre každého, ale keď prinesiete stravovacie obmedzenia, ako je vegetariánstvo, je to ešte ťažšie. Kulturistika diéty vyžadujú zvýšenú pozornosť na príjem kalórií a tri makronutrienty - bielkoviny, uhľohydráty a tuky. Budovanie svalov a odbúravanie tukov pri vegetariánskej strave je možné, ale jeho úspešné zvládnutie si môže vyžadovať trochu viac plánovania.

Kalórií

Váš príjem kalórií by mal byť rovnaký bez ohľadu na to, či ste vegetarián alebo nie. Musíte konzumovať dostatok kalórií, aby ste sa uistili, že vaše telo nezačína používať svalovú hmotu ako palivo, radí trénerovi Shannonovi Clarkovi na stránke Bodybuilding.com. Aktívni muži potrebujú 2 400 až 3 000 kalórií denne a ženy 2 000 až 2 400. Pri intenzívnej kulturistike si možno budete potrebovať viac ako toto, aby ste pri hromadení telesného tuku v súťaži získali omnoho viac alebo menej. Zvýšte svoj príjem kalórií, až kým v mimosezóne nezískate rýchlosť okolo jednej pol libry týždenne a znížte ho, aby ste stratili 1 až 2 libry týždenne pri predbežnej súťaži.

Proteín

Medzi typické jedlá na báze bielkovín v západnej strave patrí hydina, červené mäso a ryby, ktoré nie sú vegetariánske. Medzi dobré zdroje chudého proteínu pre vegetariánov z laktátového ovocia patria celé vajcia a vaječné bielky, ako aj nízkotučné mliečne výrobky, ako je odstredené mlieko, tvaroh, grécky jogurt a beztukový syr. Jedno vajce poskytuje 6 gramov bielkovín, zatiaľ čo šálka tvarohu má 27 gramov. Vegani môžu vyhľadávať rastlinné bielkoviny, ako sú sójové a sójové výrobky, šošovica a fazuľa. Jedna šálka surovej šošovky obsahuje tesne pod 50 gramov bielkovín a sójové bôby tvoria 40 percent bielkovín.

Sacharidy a tuky

Získanie dostatočného množstva uhľohydrátov vo vegetariánskej strave je zriedkavo problémom, pretože veľa zdrojov rastlinných bielkovín obsahuje aj väčšie množstvo sacharidov ako živočíšne bielkoviny. Kľúčom je podľa rozhodnutia odborníka na výživu Dr. Johna Berardiho zvoliť celozrnné sacharidy bohaté na živiny. Z bielych odrôd vyberte hnedú ryžu, celozrnný chlieb a celozrnné cestoviny. Tuky sú pre kulturistov dôležité, pretože pomáhajú pri výrobe a regenerácii hormónov, takže pri každom jedle zahŕňajú malú porciu olivového oleja alebo orechového oleja, avokáda, kokosu, orechov, semien alebo orechového masla.

Úspech a potenciálne boje

Jedným z najznámejších vegetariánskych kulturistov je Bill Pearl, ktorý získal titul Mr. Universe v roku 1971 ako vegetarián. Robert Cheeke, Andreas Cahling a Steve Holt tiež dokázali, že je možné uspieť v kulturistike na vegetariánskej strave. Jedným z hlavných problémov, s ktorým sa môžete stretnúť, je podľa Dr. Berardiho nadúvanie bôbov, strukovín a zŕn. Môžete tiež trochu bojovať so stratou telesného tuku ako vegetariáni, pretože kulturisti zvyčajne znižujú sacharidy a zvyšujú bielkoviny, čo vedie k súťaži, čo môže byť ťažké, keď sa spoliehate na zdroje bielkovín s vysokým obsahom sacharidov.