Info

Rozdiel medzi cvičeniami na zmenšovanie a zväčšovanie veľkosti zadku


To, čo robíte počas tréningu, určí, či zväčšíte alebo zmenšíte veľkosť oblasti zadku. Ak chcete zväčšiť veľkosť zadku, budete biť do posilňovne a zúčastniť sa silového tréningu. Ak chcete zmenšiť zadok, zameriate sa na kardiovaskulárne cvičenie na spaľovanie kalórií. To, ako dokážete zväčšiť alebo zmenšiť svoju veľkosť zadku, bude čiastočne určené vašou genetikou.

Sval verzus tuk

Ak hľadáte zväčšenie veľkosti oblasti zadku, sústredíte sa na rozvoj veľkosti svalu gluteus maximus. Gluteus maximus je najväčší sval vo vašom zadku a je zodpovedný za predĺženie bedier. Ak sa chystáte účinne znížiť veľkosť oblasti zadku, sústredíte sa na zníženie percentuálneho podielu telesného tuku. Na vrchole svalu gluteus maximus je vrstva tuku, takže ak znížite telesný tuk, znížite veľkosť zadku.

Budovanie Gluteus Maximus

Ak chcete výrazne zvýšiť svoj maximálny gluteus, zúčastnite sa programu silového tréningu, ktorý zameriava zadok dvakrát týždenne. Naplánujte si tréningy tak, aby nepristávali chrbtom k sebe; v ideálnom prípade by ste mali mať medzi nimi dva dni. V každom tréningu si vyberte tri až päť cvikov, ktoré sú zamerané na zadok, medzi ktoré môžu patriť drepy, výpady, step-upy, deadlifts a split squaty. Začnite s tromi sériami každého cvičenia, pričom každá séria pozostáva z asi 8 až 20 opakovaní. Ak dosiahnete 20 opakovaní a nie ste unavení, pridajte do zmesi váženú činku alebo pár činiek. Ako rýchlo a drasticky si na svaly dáte záleží na vašej genetike a hladinách hormónov, aj keď by ste mali vidieť zlepšenie o 8. týždni.

Znižovanie tukov

Ak chcete znížiť veľkosť zadku, vaše úsilie bude smerovať k spáleniu väčšieho množstva kalórií, ako konzumujete. Namiesto silového tréningu sa chcete sústrediť na dôsledné kardiovaskulárne cvičenia. Kardio páli pomerne veľa kalórií pomerne rýchlo. Ak beháte, jazdíte na bicykli, jazdíte elipticky alebo plávate väčšinu dní v týždni počas 30 až 60 minút a dodržiavate zdravý stravovací plán, spálite viac kalórií, ako si beriete z potravy, a nútite svoje telo, aby rozložilo tuky, ktoré máte. uložené na vašom tele. Do svojho režimu by ste mali zahrnúť aj školenie o celkovej telesnej hmotnosti, ale obmedzte počet sád ľubovoľných cvičení na gluteách na jeden až dva, aby ste sa vyhli nasadeniu svalov.

Zameranie straty na zadok

Keď znížite svoj celkový telesný tuk, všimnete si rozdiely v zadku. Je však nemožné diktovať vášmu telu, odkiaľ odbúrava tuk. Má tendenciu zadržiavať tuk v problémových oblastiach dlhšie, takže ak je váš zadok tam, kde ste ho prvýkrát nasadili, je pravdepodobné, že tam bude trvať trochu dlhšie, než sa v ňom objaví drastická zmena. Napriek tomu si všimnete zlepšenia v celom tele, vrátane zadku, keď sa vaše percento telesného tuku zníži.