Info

Rozdiel medzi Foley, Stack & Tilt pre golf Swing


Sean Foley je vysoko cenený golfový inštruktor, ktorý spolupracoval s hráčmi ako Sean O'Hair, Hunter Mahan a Justin Rose, hoci je známy ako muž, ktorý nahradil Hanka Haneyho ako trénera hojdačky Tiger Woods. Hojdačka golfového švihu bola vyvinutá výučbou profesionálov Michaela Bennetta a Andy Plummera a bola použitá hráčmi ako Mike Weir a Aaron Baddeley. Niektorí pozorovatelia sa domnievajú, že Foleyho filozofia je podobná stohu a náklonu.

Rozloženie hmotnosti na adrese

Udržiavanie hmotnosti na prednej nohe počas dozadu je ochrannou známkou stack & tilt. Bennett a Plummer tvrdia, že hráč by mal položiť 55 percent svojej hmotnosti na ľavú nohu (pre praváka golfistu) na adrese. Skôr než posunúť svoju váhu dozadu, mali by ste zachovať rovnaké rozloženie hmotnosti počas prevrátenia, skôr ako posuniete ešte väčšiu váhu smerom dopredu po prevrátení. Foley tiež argumentuje proti posunu hmotnosti dopredu a dozadu a súhlasí s tým, že 55 percent vašej hmotnosti by malo počas dozadu ležať na prednej nohe.

Rameno Otočenie

Spôsob, akým sa ramená otáčajú počas dozadu, je ďalšou kľúčovou podobnosťou medzi Foleyho myslením a metódou stohovania a nakláňania. Mnoho inštruktorov učí hráčov, aby si zastrčili ľavé rameno pod bradu v hornej časti chrbta. Stohová a nakláňacia metóda odporúča golfistom ponoriť svoje ľavé rameno počas dozadu. V podstate stohovací hráč golfu otočí svoje plecia okolo hlavy, ktorá zostáva pevná. Foley hovorí, že pád ľavého ramena počas dozadu vytvára skôr krútiaci tlak na stred chrbta, kam patrí, a nie na krehkejšiu spodnú časť chrbta.

Zadná noha

Foley sa líši v filozofii stohovania a nakláňania v menej viditeľnom aspekte zadného švu. Bennett a Plummer veria, že golfista by si mal počas chrbta vzpriamene držať chrbát, aby umožnil voľnejší pohyb bedra a ramena. Čím viac rotácie hráč dosiahne pri spätnom ťahaní, tým viac potenciálnej energie je k dispozícii pre pokles. Foley však tvrdí, že priama pravá noha spôsobuje, že pravé bedro stúpa viac ako doľava - pretože sa pravé koleno ohýba - a tým sa pri otáčaní bokov napína dolná časť chrbta.

Posun hmotnosti pri náraze

Stoh a náklon a Foley sa riadia konvenčnou múdrosťou, že váha hráča sa musí pri náraze výrazne posunúť vpred. Ešte ďalej sa obe filozofie zhodujú v tom, že asi 90 percent golfovej váhy by malo byť pri nárazu nad prednou nohou.

Dotiahnuť do konca

Napriek určitým podobnostiam vám tieto dve metódy hojdania ponechajú vás v pozíciách pri sledovaní. Foley radí golfistom, aby pri náraze neostali naklonení dopredu, pričom opäť uvádzajú nadmernú námahu na spodnú časť chrbta. Naučí golfistov, aby pri sledovaní stúpali do vertikálnej polohy, zatiaľ čo strednú časť ukazuje na cieľ. Hráči, ktorí sa zaoberajú stohovaním a nakláňaním, udržujú svoje hlavy počas sledovania a udržujú si svoj predný sklon.

Pozri si video: Understanding and Assessing Pelvic Tilt in the Golf Swing (Smieť 2020).