Info

Rozdiel medzi štíhlym rýchlym a optifastom


Slim Fast a Optifast majú podobné názvy, ale veľmi odlišné prístupy k chudnutiu. Podľa MayoClinic.com je Slim Fast jedlá s náhradou jedla, pri ktorej stúpenci konzumujú zakúpené výrobky na chudnutie namiesto jedného alebo dvoch jedál denne. Aj keď Optifast zahŕňa aj náhradu jedla, jedná sa predovšetkým o nízkokalorickú diétu s obmedzeným príjmom na 400 až 800 kalórií denne. Pred začatím akéhokoľvek programu na reguláciu hmotnosti sa porozprávajte so svojím lekárom o možných výhodách a nevýhodách.

Aspekty

Slim Fast dieters konzumujú 1 200 kalórií každý deň prostredníctvom troch občerstvení a troch jedál. Dve z jedál sa skladajú z 200-kalórií Slim Fast bary alebo kokteily, pričom tretím z nich je 500-kalorické jedlo, ktoré si sami pripravíte, napríklad grilovaná ryba so zeleninou alebo šalát z chudého steaku. Občerstvenie má každých 100 kalórií a môže ísť o snack bar Slim Fast alebo čerstvú zeleninu, ovocie alebo orechy.

Liek Optifast je k dispozícii iba pre obéznych jednotlivcov, ktorí boli do programu schválení lekárom a môžu sa vykonávať iba pod lekárskym dohľadom. Diéta začína 12 týždňami jesť nič viac ako tekuté náhradné jedlo päťkrát denne. V priebehu času sú účastníci Optifastu znovu uvedení do pevného jedla a dostávajú poradenstvo pri vytváraní návykov zdravého životného štýlu.

Strata váhy

Štúdia z roku 2006 uverejnená v „British Medical Journal“ preukázala, že Slim Fast bol pri propagácii krátkodobého chudnutia rovnako účinný ako iné komerčné programy na reguláciu hmotnosti, ako napríklad Weight Watchers. Ďalšia štúdia, publikovaná v roku 2000 v publikácii „Obezita“, naznačila, že dieta Slim Fast diéty dokáže dlhodobo udržať svoju váhu mimo dosahu, pričom priemerný sledovateľ stráca 8,5 percenta svojej telesnej hmotnosti po štyroch rokoch.

Podľa štúdie Diet.com, štúdia spoločnosti Novartis Medical Nutrition, výrobcovia tekutej náhrady Optifast, zistila, že program Optifast môže pomôcť účastníkom stratiť v priemere 50 libier. Ďalšie štúdie, ktoré v 90. rokoch uskutočnilo Univerzitné centrum pre zdravie a správanie v Syrakúzach, naznačujú, že dietetizéri Optifastu môžu dlhodobo chudnúť, ale je potrebný novší výskum.

Výhody

Správa USA a svet hovorí, že dieta Slim Fast by mala ľahko spĺňať pokyny pre výživu odporúčané vládou a že program je bezpečný pre väčšinu zdravých dospelých. Okrem toho môže program Slim Fast pomôcť znížiť riziko cukrovky a srdcových chorôb zlepšením hladiny cukru v krvi, celkového cholesterolu a krvného tlaku. Plán sa dá jednoducho sledovať a nevyžaduje zložitú prípravu jedla.

Rýchly úbytok hmotnosti, ktorý zažívajú niektorí extrémne obézni ľudia pri diéte Optifast, môže pomôcť zabrániť vzniku závažných zdravotných problémov. Od účastníkov sa vyžaduje, aby sa každý týždeň stretávali s lekárom a aby sa odobrali vzorky krvi počas celého programu, aby sa zabezpečilo, že telu chýbajú všetky dôležité živiny.

Nevýhody

Dlhodobé pokračovanie v technológii Slim Fast môže byť drahé a preto, že strava neobsahuje návody na to, ako navrhnúť nízkotučné, nízkokalorické a výživné stravovacie plány bez výrobkov Slim Fast, môžu dietetéri opäť získať hmotnosť, ktorú stratili, keď prestali používať koktaily a tyčinky. Vegáni a ľudia, ktorí sa vyhýbajú lepku, nebudú môcť používať produkty Slim Fast.

Optifast vyžaduje časté lekárske stretnutia a môže byť neúnosne drahý, najmä ak nežijete v blízkosti nemocnice alebo lekárskej kliniky, ktorá spravuje program a potrebujete cestovať. Ľudia, ktorí žijú doma, keď sú na Optifaste, môžu mať problémy s 12 týždňom tekutej stravy s inými ľuďmi, ktorí jedia jedlo okolo nich. Prílišné chudnutie môže zvýšiť riziko vzniku žlčníkových kameňov a spôsobiť hnačky, únavu a nevoľnosť.