Info

Ako nastaviť popruhy na Pilates Reformer

Ako nastaviť popruhy na Pilates Reformer


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nadšenci pilates môžu použiť nastaviteľný cvičebný stroj na reformovanie pilates na cvičenie rôznych svalových skupín. Niektoré cvičenia na reformovanie vyžadujú, aby ste si nechali ruky alebo chodidlá umiestniť na konci popruhov stroja. Pri týchto činnostiach možno budete musieť popruhy nastaviť tak, aby boli v správnych polohách, a možno budete musieť nastaviť správne množstvo odporu. Potom sa buď pritlačíte na stroj alebo potiahnete proti svojej vlastnej telesnej hmotnosti alebo proti odporu vytvorenému pružinami reformátora. Správne nastavte popruhy tak, aby ste pre každé cvičenie používali správny formulár.

Krok 1

Uvoľnite remienok z reformátora Pilates.

Krok 2

Uchopte sponu na konci bočného popruhu reformátora.

Krok 3

Uchopte druhý koniec remienka a nastavte remienok na správnu dĺžku pre cvičenie, ktoré chcete vykonať. Napríklad na vykonanie roztiahnutia nôh nadol a nahor by v pásoch nemalo byť žiadne uvoľnenie, keď predlžujete nohy priamo nahor. Na vykonanie cvičenia objatia stromu - zhruba rovnocenné s muškou - by mali byť popruhy rovné, keď natiahnete ruky k bokom.

Krok 4

Prevlečte sponu cez kovové slučky reformátora. Ak popruh po prechode cez poslednú slučku zostane voľný, posuňte sponu späť smerom k prvej slučke a popruh utiahnite. Keď je remienok napnutý, upevnite sponu na vonkajšej strane najbližšej slučky, ktorú dosiahne.

Tip

  • Keď ste vo východiskovej polohe, mali by byť popruhy rovné a nemali by byť nijako uvoľnené. Potom by ste mali byť schopní dokončiť cvičenie s plným rozsahom pohybu. Utiahnite popruhy, ak vykazujú uvoľnenie, keď ste v počiatočnej polohe, alebo ich trochu povoľte, ak nemôžete použiť celý rozsah pohybu cvičenia. Ak si nie ste istí úplným rozsahom cvičenia, obráťte sa na trénera Pilates.