Info

Výhody baletu


Baletní tanečníci majú silné, tenké, svalnaté telá, vďaka všetkým tým hodinám tréningu a cvičení v bare. Cvičenia inšpirované baletom sa stávajú čoraz obľúbenejšími, keďže tanečné kurzy pre dospelých sa objavujú vo výkladných skriniach, a hoci vás nemusia zmeniť na prima balerína pripravenú na výkon, môžu veľmi dobre pomôcť vyrezávať vaše telo, posilniť vaše jadro, zlepšiť vaše rovnováha a budovanie dlhých, chudých svalov.

Držanie

Baletné tréningy trvajú na udržaní rovných chrbtov s bokmi rovnobežnými na oboch stranách. Ak ste nikdy nemali dobré držanie tela, účasťou na balete sa to sústredí a zvýši vás povedomie o ňom, aby ste ho mohli opraviť aj po skončení tréningu.

Jadro

Kondicionovanie jadra svalov je v samom srdci baletu. Jadrové svaly sú tie, ktoré vás udržujú vo zvislej polohe, vrátane dolnej časti chrbta, panvy, bokov a brušných svalov. Balet poskytuje posilnenie a stabilitu jadra. Po vykonaní baletných pozícií a cvičení môžete veľmi dobre vidieť užšie brušné svaly, štíhlejšie boky, napätejší žalúdok a silnejší chrbát.

Pevnosť

Balet posilňuje každý sval vo vašom tele. Okrem základných svalov budete tiež cvičiť svaly rúk, nôh a svrbenie svalu. Balet pôsobí na štvorhlavý sval, ako aj na vnútorné a vonkajšie stehná, čím dáva nohám dlhý, štíhly vzhľad. Bicepsy a tricepsy, horné a dolné svaly v ramene, ako aj svaly v ramene a chrbte sa posilňujú a predlžujú pomocou baletu.

Zostatok a koordinácia

Balet je navrhnutý tak, aby zlepšoval vašu rovnováhu a koordináciu, pretože zasahuje vaše základné svaly. Čím viac cvičíte baletnú choreografiu, tým silnejšie sú vaše základné svaly a tým lepšia je vaša rovnováha.

Flexibilita a zábava

Balet napína a predlžuje každý sval vo vašom tele. Rozťahovanie zlepšuje flexibilitu, čo zase môže zabrániť zraneniam svalov a kĺbov, ktoré sa časom stávajú pevnými. Natiahnutie tiež zvyšuje prietok krvi do svalov. Balet sa venuje aj klasickej hudbe, ktorá pomáha vašej mysli oddýchnuť a zbaviť tela. Balet je umelecká forma a je tu tvorivý a výrazný prvok, pretože vaše telo vykonáva hudobné pohyby v čase. Baletné tréningy sú choreografované, takže si ohýbate svoju myseľ a pamäť, aby ste si mohli spracovať a pamätať si každý pohyb a krok.

Zdroje