Info

Rozdiely medzi bicyklami a bežeckými pásmi verzus eliptické stroje

Rozdiely medzi bicyklami a bežeckými pásmi verzus eliptické strojeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cvičebné bicykle, bežecké pásy a eliptické stroje vám ponúkajú príležitosť na vytvorenie aeróbneho tréningu, ktorý spaľuje kalórie a zvyšuje svalovú výdrž. Všetky sa zameriavajú predovšetkým na cvičenia s nižším telom, ale vaše svaly pracujú odlišne. V závislosti od ich rôznych funkcií ponúkajú rôzne výhody. Vaša najlepšia stávka na vytvorenie najúčinnejšieho programu na chudnutie je použitie všetkých troch v tréningu.

Kardio stroje

Tzv. Kardio stroje sú navrhnuté tak, aby vám pomohli zvýšiť váš srdcový rytmus na váš aeróbny cieľový srdcový rytmus, aby vám pomohli schudnúť prostredníctvom intenzívneho intenzívneho cvičenia. Začiatočníci ich môžu používať pri nižšej srdcovej frekvencii na budovanie výdrže a vytrvalosti a spaľovanie kalórií. Čím je stroj drahší, tým viac funkcií má pravdepodobne vrátane elektronických vylepšení cvičenia, ako sú monitory srdcovej činnosti alebo automatické programy.

Calorie Burn

Intenzívne šliapanie na stacionárnom bicykli spáli približne 780 kalórií za hodinu pre osobu s telesnou hmotnosťou 155 libier, zatiaľ čo eliptický prístroj spáli približne 670 kalórií. Podľa Harvardskej školy verejného lekárstva. Pri behu na bežiacom páse s rýchlosťou 5 km / h spáli táto osoba približne 600 kalórií. Chôdza pri miernej intenzite 3,5 km / h spaľuje približne 300 kalórií za hodinu, pri používaní rotopedu s miernou intenzitou spáli asi 520 kalórií.

Cvičte na bicykli

Stacionárne bicykle sa líšia od bežeckých tratí a eliptických tratí tým, že sedíte, čo kĺbov a kĺbov dodáva nižšiu váhu a stres. S vzpriameným rotopedom môžete pri práci stáť na pedáloch, ak chcete svoje nohy, boky a svaly glute používať inak. Na rozdiel od bežiaceho pásu je rotoped úplne bez nárazu. Spálenie kalórií na rotopede bude závisieť od toho, aký veľký odpor používate a ako rýchlo pedál.

Bežecký

V závislosti od rýchlosti, ktorú používate, bežecký pás má malý alebo veľký vplyv. Zvýšením srdcovej frekvencie zmeníte rýchlosť alebo sklon. Ak počas cvičenia nepoužívate činky, nebudete mať žiadne cvičenie na hornej časti tela. Podľa Dr. Edwarda R. Laskowského, špecialistu na fyzikálnu medicínu a rehabilitáciu Mayo Clinic, beh na bežiacom páse vytvára väčší tlak na kolená, boky a chrbát ako na eliptickom trenažéri. Chôdza na bežiacom páse vytvára podobné množstvo stresu ako pri práci na eliptickom trenažéri.

Eliptické

Eliptické trenažéry vytvárajú aeróbne cvičenia, ktoré zahŕňajú použitie svalov dolných a horných častí tela, ak sa stroj dodáva s tyčami ramien. Ak vám stroj umožní vytvoriť pohyb spätného šliapania, môžete podľa teľky Laskowski pracovať s teľatami a hamstrami viac ako s pohybom nohy vpred. V závislosti od toho, či je nožné zariadenie na stroji umiestnené priamo pod vami alebo mierne pred alebo za boky, môžete mať rôzne úrovne nepohodlia v oblasti kolena, holeně a bedra.

Odporúčanie

Aby ste zabránili nudám, opakovaným stresovým zraneniam a efektom plató z používania rovnakých svalov na vykonávanie rovnakých cvičení týždeň po týždni, zvážte použitie všetkých troch cvičebných strojov, buď počas jedného tréningu, alebo počas striedania tréningu. Počas jedného cvičenia používajte každý prístroj 10 až 20 minút alebo pri každom ďalšom cvičení vymieňajte stroje.