Info

Nevýhody pitnej destilovanej vody


Destilovaná voda je voda z vodovodu, ktorá sa spracúva a kondenzuje späť do kvapalnej formy. Týmto procesom sa úplne odstránia všetky existujúce vitamíny alebo minerály vo vode. Aj keď niektorí tvrdia, že destilovaná voda je zdravá, existuje niekoľko nevýhod, ako ju denne piť, ktorú by ste mali zvážiť pred úplným prechodom na destilovanú vodu.

Príchuť

Pretože destilovaná voda nemá žiadne vitamíny alebo minerály, má tiež veľmi malú chuť. To môže spôsobiť, že preberie chuť svojej nádoby, často plastovej fľaše. Minerály v normálnej pitnej vode často pomáhajú zachovať ostrú chuť vody. Niektorí distribútori destilovanej vody preto začali svoj výrobok uvádzať na trh v sklenenej nádobe.

Kyslosť

Pretože destilovaná voda neobsahuje žiadne živiny, veľmi ľahko absorbuje ďalšie prvky. Preto pri kontakte so vzduchom absorbuje oxid uhoľnatý. Podľa Dr. Zoltana Rona, oponenta pitia destilovanej vody, sa tým zvýši kyslosť vody. Kyslá voda nie je priamo toxická, ale Rona a ďalší tvrdia, že voda by mala byť zásaditá a že kyslá voda môže viesť k mnohým zdravotným rizikám vrátane rakoviny a osteoporózy.

Zubné zdravie

Pretože destilovaná voda neobsahuje žiadne minerály, chýba jej tiež fluorid, ktorý pitná voda z kohútika obsahuje. Niektorí zubári uvádzajú tento nedostatok fluoridov ako príčinu hojnosti dutín u detí, ktoré pijú destilovanú a inú balenú vodu. Podľa agentúry MedPage Today. Zatiaľ čo niektorí výrobcovia balenej vody pridávajú fluorid späť do svojej vody, destilovaná voda ešte stále fluorid neobsahuje.

Nerovnováha elektrolytov

Podľa jednej štúdie Svetovej zdravotníckej organizácie pitie destilovanej vody spôsobuje, že vaše telo stráca elektrolyty, ktoré potrebuje, aby zostalo hydratované ako draslík, sodík a chlorid, pretože ich musí používať na spracovanie vody. To by mohlo viesť k symptómom, ktoré zahŕňajú závraty, únavu, svalové kŕče a dokonca aj zlyhanie orgánov. Kým dehydratácia z destilovanej vody je nepravdepodobná, ak konzumujete priemerné hladiny sodíka, bežná prax pôstu pri pití destilovanej vody môže byť nezdravá.