Info

Nevýhody Hula Hoop


Hula hooping je zábavná aeróbna aktivita, ktorá posilňuje svaly a zvyšuje vytrvalosť. Rovnako ako pri všetkých cvičeniach, aj pri cvičení by sa malo dbať na bezpečnosť. Zatiaľ čo niektorí jednotlivci by sa mali vyvarovať hula hoopingu úplne, väčšina dospelých ho môže začleniť do zdravého tréningového postupu, ale hula hooping má svoje nevýhody.

Zhoršenie existujúcich podmienok

Hula hooping nie je vhodný pre mnoho jednotlivcov s existujúcimi problémami s chrbtom, ako je herniovaný disk, bolesť chrbta alebo zlomeniny chrbtice. Srdeční pacienti by sa mali pred poskytnutím rutiny s hula hoopom oboznámiť so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, aby sa zistilo, či je zapojené srdcové cvičenie pre ich stav bezpečné.

Poranenia v dôsledku správneho použitia

Pri správnom vykonaní cvičenia sú zranenia obruče Hula neobvyklé. Obruč môže dráždiť holú pokožku a mala by sa používať iba v prípade, že máte na sebe celú dĺžku košeľa na zakrytie pása. Obruče, ktoré robia triky so zariadením, môžu utrpieť zranenia očí, nosa, pier, nechtov, členkov a krku.

Poranenia v dôsledku nesprávneho použitia

Nesprávne použitie obruče hula môže spôsobiť vážne zranenie. Niektorí ľudia používajú vážené obruče, ktoré vážia viac ako 5 libier, a tieto nesprávne obruče môžu spôsobiť podliatiny okolo rebier, chrbta alebo brucha. Môžu tiež zvierať nervy alebo modriny vnútorného orgánu. Nadmerné použitie váženého obruče akejkoľvek hmotnosti môže spôsobiť zranenie v dôsledku opakovaného tlaku na časť tela. Yonsei Medical Journal uvádza, že žena trpí perirenálnym hematómom, ktorý krváca okolo obličiek, po tom, čo hula obchádza pol hodiny denne po dobu šiestich mesiacov. Nadmerné hula hooping môže tiež viesť k bolesti chrbta a brucha.

Hula Hooping ako cvičenie

Jednou z nevýhod hula hoopingu je to, že nestačí ako celkové cvičenie. Je to aeróbna aktivita, ktorá pôsobí na základné svaly, ale nedokáže zabezpečiť aktivitu pri nosení alebo nevyužíva všetky svalové skupiny. Ak hula obruč pravidelne, nezabudnite tiež vykonávať cvičenia zamerané na nosenie, ako je beh, a dať svojim pažiam dobrý tréning niekoľko dní v týždni.

Hula Hooping ako nástroj na riadenie hmotnosti

Hula hooping spaľuje približne 210 kalórií za 30 minút. Ak sa snažíte schudnúť, radšej trávite čas veslovaním, tenisom, energickým plávaním alebo basketbalom. Ak chcete účinne schudnúť, vytvorte si také intenzívne cvičenie, aké dokáže vaše telo tolerovať a znížiť kalorický príjem najmenej o 500 kalórií denne. Skôr ako sa pustíte do cvičebného programu, overte si u svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti chudnutie.