Info

Najjednoduchšie spôsoby, ako stratiť bubliny na stehnách


Bublinový vzhľad na stehnách môže byť spôsobený prítomnosťou celulitídy. Celulitída je tuk, ktorý sa ukladá priamo pod povrch pokožky a spôsobuje tlmený vzhľad. K rozvoju celulitídy na stehnách prispieva mnoho rôznych faktorov, uvádza Medical News Today, vrátane genetiky, hormónov a životného štýlu. Kombinácia aeróbnych cvičení a cvičení zameraných na silový tréning vám môže pomôcť stratiť bubliny alebo celulitídu na stehnách.

Kardiovaskulárne cvičenie

Kardiovaskulárne cvičenie zvyšuje srdcový rytmus a prietok krvi v tele. Keď je krvný tok stimulovaný, zlepšuje to aj váš obeh. Tento reťazec udalostí je prospešný pri znižovaní celulitídy na stehnách. Kardiovaskulárne cvičenie, ako je svižná chôdza, jogging, jazda na bicykli a plávanie, vám môže pomôcť zoštíhliť a stratiť bubliny na stehnách. Ak chcete stratiť nadbytočný tuk, zapojte sa do najmenej 300 minút aeróbneho cvičenia týždenne. Môžete to rozdeliť na niekoľko krátkych cvičení za deň alebo cvičenie na hodinu alebo dlhšie štyri až šesť dní v týždni. Zvýšte svoj potenciál spaľovania tukov pridaním intervalov do kardio tréningov. Po piatich minútach cvičenia normálnym tempom choďte rýchlejšie po dobu 30 až 60 sekúnd. Opakujte to počas celého cvičenia, aby ste schudli a celulitídy rýchlejšie.

Silový tréning pre štvorhlavý sval a hamstringy

Budovanie svalov v kvadricepoch a hamstringoch vám pomôže vyhladiť vzhľad vašej pokožky a pomôže vám zbaviť sa stehien podobného bublinám. Zapojte sa do silových tréningov dvakrát až trikrát týždenne, počas 15 až 20 minút na sedenie. Pracujte so svojimi štvorhlavými svalmi a hamstringmi - svaly na predných a zadných stranách stehien - vykonávaním pľúc a drepov. Počas vykonávania týchto cvičení používajte svoju telesnú hmotnosť na opracovanie svalov alebo na výzvu. Zamerajte sa na 24 opakovaní každého; ak je to potrebné, začnite s menšou mierou a zvyšujte počet opakovaní, ktoré môžete vykonať, ako viete.

Silový tréning pre vnútorné a vonkajšie stehná

Prebytočný tuk vo vnútorných a vonkajších stehnách môže spôsobiť, že sa budete cítiť vedomí svojho vzhľadu a spôsobíte, že na stehnách sa objaví tvarohový tvar. Pri znižovaní nadváhy pomocou aeróbneho cvičenia môžete spevniť a zafarbiť svoje vnútorné a vonkajšie stehná, aby ste zlepšili ich vzhľad a zbavili sa celulitídy. Hojdačky nôh sú účinné cvičenia s pridaním alebo bez pridania závaží členku pre zvýšenie odolnosti. Postavte sa za stoličku a zľahka držte rovnováhu. Posuňte pravú nohu o 6 palcov dopredu. Zdvihnite ju doprava tak vysoko, ako je to možné, a potom ju spustite tak, že prejdete cez ľavú nohu čo najďalej. Vráťte sa do východiskovej polohy a dokončite jedno opakovanie. Na každej vetve vykonajte 24 opakovaní.

Ďalšie úvahy

Kombinácia kardiovaskulárneho a silového tréningu so zdravou stravou vám môže pomôcť zbaviť sa celulitídy včasnejším a efektívnejším spôsobom. Zamerajte sa na zdravú výživu, ktorá pozostáva z čerstvých plodín, chudých bielkovín, celých zŕn bohatých na vlákninu a nízkotučných mliečnych mliečnych výrobkov. Vypite veľké množstvo vody, aby vaše telo bolo hydratované na cvičenie a normálnu dennú aktivitu. Vyhnite sa mastným alebo slaným jedlám a konzumácii príliš veľkého množstva uhľohydrátov, ktoré môžu zvýšiť prítomnosť celulitídy.