Info

Výhody chôdze do kopca na cvičenie


Fitness profesionáli odporúčajú svižnú chôdzu so strednou intenzitou ako zábavný a efektívny spôsob, ako udržiavať a zlepšovať zdravie. Aj keď chôdza po rovných povrchoch poskytuje výhody pre zdravie, môžete ešte vylepšiť svoje výsledky chodením po ceste, ktorá zahŕňa kopce alebo strmé svahy. Ľudia, ktorí idú po kopcoch, rýchlejšie získavajú silu, vytrvalosť a celkové zdravie, pretože telo musí počas cvičenia tvrdšie pracovať.

Zlepšené kardiovaskulárne zdravie

Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú minimálne 150 minút týždenne cvičenia so strednou intenzitou, ako napríklad svižná chôdza. Aj keď na udržanie vašej aktuálnej fyzickej úrovne stačí 150 minút týždenne, pridaním kopcov sa zvyšuje intenzita a pomáha vám zvyšovať kondíciu. Tieto prínosy zahŕňajú zvýšené spaľovanie tukov a kalórií, ako aj zlepšenú výdrž a kardiorespiračnú účinnosť. Keď trénujete svoje telesné systémy tak, aby pracovali efektívnejšie, odvrátili ste chorobu, urýchlili uvoľňovanie toxínov a zlepšili svoj psychický stav.

Vylepšená pevnosť a tónovanie

Zatiaľ čo rýchla chôdza po plochom povrchu zvyšuje srdcový rytmus, chôdza do kopcov zvyšuje srdcový rytmus a posilňuje svaly nôh, glute a jadra. Pri chôdzi do kopca sa dramaticky zvyšujú energetické nároky na štvorhlavý sval, hamstringy, teľatá a klzáky. Ak si pri pohybe udržujete pevné brucho a stlačíte svaly, po niekoľkých týždňoch si všimnete, že vaše nohy vyzerajú viac tónované; vaše nohy sa znížia v dôsledku zvýšenej kardiovaskulárnej práce, ale budú tvarovanejšie, keď ich kondicionujete.

Tvrdá práca bez poškodenia kĺbov

Na rozdiel od iných druhov intenzívnych kardiovaskulárnych cvičení s vysokým dopadom, ako je beh alebo kroková aerobik, ktoré niekedy spôsobujú poškodenie kĺbov v dôsledku ťažkých chodníkov, chôdza je na kĺboch ​​nízka a jemná. Mnoho ľudí však uprednostňuje aeróbne aktivity s väčším dopadom, pretože spaľujú viac kalórií. Pretože chôdza do kopca zvyšuje srdcový rytmus viac ako chôdza po rovnom povrchu, znamená to, že chôdza do kopca sa blíži k výhodám horenia tukov a kalórií pri cvičení s vysokým dopadom, ale bez zodpovedajúceho poškodenia kĺbov.

Viac výhod

Okrem zlepšenej vytrvalosti, lepšieho celkového zdravia a zvýšenej sily, ktorú chodci do kopca získavajú pri minimálnom ohrození kĺbov, poskytuje chodenie do kopca množstvo ďalších výhod. Trasy na kopci udržujú zaujímavé a náročné fitnes postupy a ak zmeníte trasu, znížite riziko plató. Kráčanie hore a dole po kopcoch tiež mení vaše tempo, takže vaše telo v niektorých bodoch pracuje tvrdšie ako v iných, to je veľká výhoda. Táto fitness technika sa nazýva intervalový tréning a odborníci na fitnes na American Council on Exercise poznamenávajú, že spaľuje vysoké hladiny brušného a nebezpečného viscerálneho tuku.