Info

Ako efektívne schudnúť pod čeľusťou


Tuk pod čeľusťou vytvára dvojitú bradu a je indikátorom toho, že vaše telo nesie nadbytočný tuk. Nie je možné redukovať tuk len v tejto oblasti, ale zmeny životného štýlu na zníženie celkového telesného tuku vám pomôžu stratiť tuk pod bradou. Strata tukov sa dá dosiahnuť spálením väčšieho množstva kalórií, ako prijímate, kombináciou cvičenia a zmien stravovania. Cvičenia na tvári sa môžu tiež použiť na spevnenie oblasti okolo čeľuste.

Krok 1

Jedzte zdravú stravu s veľkým množstvom zŕn, ovocia, zeleniny a chudého mäsa. Vypite veľa vody a vyvarujte sa mastných a vyprážaných potravín. Použite počítadlo kalórií, aby ste mali prehľad o svojom jedle - rezanie 500 kalórií denne z vašej stravy by malo viesť k chudnutiu 1 libru týždenne, a niektoré z toho budú pochádzať z vašej čeľuste.

Krok 2

Každý deň pešo, na bicykli, plávať, jogovať, športovať alebo tancovať 30 minút alebo dlhšie. Akékoľvek kardiovaskulárne cvičenie je vhodné, pokiaľ zvyšuje srdcový rytmus. Cvičenie buduje svalovú hmotu, zvyšuje váš metabolizmus a spaľuje tuk, čo vám pomôže stratiť tuk pod čeľusťou.

Krok 3

Spevnite oblasť pod bradou položením jednej ruky pod bradu a jej rýchlym pohybom nahor a nadol, aby ste ľahko búchali chrbtom prstov pod bradu. Urobte to 20 až 30 krát každý deň.

Krok 4

Nakloňte hlavu dozadu a zatlačte dolnú čeľusť a spodnú peru dopredu. Zatvorte ústa, aby spodná pera prekrývala hornú peru. Podržte päť sekúnd. Tento postup opakujte 20-krát denne. Toto je jedno z mnohých cvicových cvičení, ktoré pomáhajú tónovať svaly okolo čeľuste.

Tip

  • Na zaznamenávanie toho, čo jete každý deň, použite denník s jedlom. Pomôže vám to zistiť, v ktorú dennú dobu pravdepodobne túžite po nezdravých potravinách, a môžete si usporiadať jedlo, aby ste sa tomu vyhli.

Zdroje