Info

Účinky ísť do telocvične

Účinky ísť do telocvičneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aj keď nemáte záujem o vydutie bicepsov alebo štíhle telo na pláži, telocvičňa poskytuje celý rad výhod na zlepšenie a udržanie vášho osobného zdravia. Pravidelné cvičenie môže posilniť vaše srdce, zlepšiť hladinu cholesterolu v krvi, zvýšiť pružnosť, zlepšiť spánok, znížiť stres a zvýšiť vytrvalosť.

Zlepšené zdravie srdca

Pravidelné aeróbne cvičenie posilňuje vaše srdce, znižuje pokojový srdcový rytmus a zvyšuje schopnosť srdca pumpovať krv. Podľa MayoCliniccom okrem zníženia rizika srdcového infarktu a mozgovej príhody môžu kardiovaskulárne cvičenia v telocvični pomôcť zvýšiť vašu dobrú hladinu cholesterolu. Pomocou kardiogramu, plaveckého bazénu alebo sledovania alebo vstupu do cvičebnej triedy môžete cvičiť pri miernej alebo intenzívnej intenzite, aby ste splnili týždenné pokyny pre cvičenie odporúčané Americkou asociáciou srdca.

Strata váhy

Fyzická aktivita spaľuje kalórie. V spojení s diétnym programom vám môžu cvičenia v telocvični pomôcť splniť denné ciele týkajúce sa nedostatku kalórií, ktorý vám pomôže schudnúť. Mnoho kardio prístrojov v telocvični ponúka kalkulačky kalórií, ktoré vám oznámia, ako dlho musíte cvičiť, aby ste splnili svoj kalorický cieľ, alebo vám ukážu, koľko kalórií ste spálili po tréningu. Nosenie osobného monitora srdcovej frekvencie pri používaní telocvične vám umožní zistiť, ako používanie váh, účasť na hodinách alebo vykonávanie iných aktivít ovplyvňuje spálenie kalórií.

Zvyšuje vedomosti

Keď idete do posilňovne, máte možnosť opýtať sa ostatných členov alebo zamestnancov telocvične na otázky o tom, ako používať stroje alebo vybavenie, ako správne vykonávať cvičenia a aký druh tréningu vám pomôže čo najlepšie splniť vaše ciele. Väčšinu týchto informácií môžete preniesť do vášho domáceho tréningu a zlepšiť tak svoju schopnosť plniť svoje ciele, keď sa nemôžete dostať do telocvične.

Zlepšuje svaly a kosti

V závislosti od množstva použitého odporu a počtu opakovaní, ktoré vykonávate, si môžete vytvoriť veľkosť svalov, silu a vytrvalosť. Nemusíte zdvíhať ťažké závažia, aby ste zlepšili svoju vytrvalosť alebo svoju schopnosť používať svaly v priebehu času. Dokonca aj mierne nastavenie odporu alebo množstvo závaží vám pomôže budovať svalovú hmotu, ak cvičenia vykonávate pomaly a vhodnou technikou. Cvičenie a napínanie po tréningu tiež pomáha zlepšovať pružnosť svalov. Podľa programu Bilder Builders of University of Arizona tiež pomáha pri zvyšovaní hustoty kostí.

Vylepšuje neuromotorické funkcie

Okrem budovania svalov a chudnutia vám môžu cvičenia v telocvični pomôcť zlepšiť alebo udržať rovnováhu, chôdzu a pohyblivosť. Kľúčovou výhodou telocvične je rozmanitosť vybavenia, ktoré ponúka, čo vám umožní pracovať s rôznymi pohybmi nôh, rýchlosti, obratnosti a rovnováhy.

Motivácia

Pripojením sa k telocvični získate sociálny prvok, ktorý vám môže pomôcť motivovať, aby ste usilovnejšie pracovali na splnení vašich cieľov. Výdavky na členstvo vo fitnescentre by vás mohli dostať častejšie z domu, pretože nechcete mať pocit, že ste zbytočne premrhali svoje peniaze.

Zdroje