Info

Účinky straty 50 libier

Účinky straty 50 libierWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chudnutie s hmotnosťou 50 libier môže významne zlepšiť celkové zdravie v závislosti od toho, čo ste na začiatku zvážili a od akej miery ste mali nadváhu. Každý orgán vo vašom tele bude profitovať zo straty 50 libier. Čím väčšiu váhu musíte schudnúť, tým menší dopad stratí 50 libier na vaše zdravie, ale aj strata iba 5 až 10 percent vašej váhy môže podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb viesť k pozitívnym zdravotným zmenám.

Krvný tlak

Strata 50 libier znamená, že vaše srdce nebude musieť pracovať tak ťažké, aby prenieslo krv do všetkých vašich tkanív. Ak máte nadváhu 25 libier, máte v tele 5 000 km krvných ciev navyše, väčšinou malé kapiláry, aby ste prebytočné tkanivo nakŕmili. Podľa Western Washington University. Strata 50 libier teda zbaví vaše telo ďalších 10 000 kilometrov ďalších krvných ciev. Pretože vaše srdce musí pumpovať dosť sily, aby sa krv dostala do všetkých tých krvných ciev, strata 50 libier zníži krvný tlak, pretože vaše srdce nemusí pumpovať tak tvrdo. Ak nebudete čerpať tak tvrdo, odstráni sa tým aj napätie z ľavej srdcovej komory, ktoré sa pri nadváhe často zväčšuje.

Krvný cukor

Nadváha výrazne zvyšuje riziko vzniku cukrovky 2. typu. Strata len 7 až 10 percent vášho tela znižuje riziko vzniku cukrovky typu 2 o 50 percent, podľa Harvardskej školy verejného zdravia. Aj keď vážite 500 libier, strata 50 libier by mohla znížiť vaše riziko. Čím menej máte nadváhu, tým viac výhod získate. V talianskej štúdii uverejnenej v roku 2004 v publikácii „Obezita“ sa skúmali účinky chudnutia na chorobne obéznych jedincoch s indexom telesnej hmotnosti nad 40 rokov, ktorí podstúpili bariatrickú chirurgiu. Pri priemernom úbytku hmotnosti 22 kilogramov alebo okolo 50 libier už väčšina nemala diabetes po 12 až 18 mesiacoch a mala tiež významné zlepšenie hladín cholesterolu a triglyceridov.

Spoločné efekty

Keď stratíte 50 libier, vaše kĺby sa budú ľahšie pohybovať. Úbytok hmotnosti tejto veľkosti spôsobuje oveľa menšie namáhanie kolien, bokov a chodidiel. Váš chrbát a krk vám tiež ďakujú. Vaša schopnosť chodiť na väčšie vzdialenosti sa zvýši. Ak máte osteoartrózu, čo je bežný stav u dospelých starších ako 50 rokov, za každú libru telesnej hmotnosti, ktorú stratíte, znížite sily na koleno o viac ako dvojnásobok. Dánska štúdia uverejnená v júli 2011 vydala „ Osteoartritída Chrupavka "nájdené. Strata hmotnosti 50 libier by mohla znížiť zaťaženie kolena o viac ako 100 libier.

Výhody plodnosti

Ženy s nadváhou môžu mať problémy s plodnosťou spojené s hmotnosťou. Ženy s nadváhou často nemajú pravidelné menštruačné obdobia, pretože prestanú ovulovať. Keď ženy s nadváhou stratili v austrálskej štúdii zaznamenanej v štúdii Human Reproduction v roku 1998 v priemere iba 22 libier, 60 zo 67 začalo ovuláciu bez ďalšieho liečenia. Miera potratov klesla zo 75 percent na normálnych 18 percent po liečbe. Prírastok hmotnosti 20 libier môže znížiť plodnosť človeka o 10 percent. Zlá kvalita spermií alebo hormonálne zmeny v mužských pohlavných hormónoch môžu spôsobiť rozdiel.