Info

Rady pre Zumbu pre obéznych začiatočníkov


Tanec nie je len niečo, čo robiť v nočnom klube alebo pozerať sa na súťažiach v televízii - je to aj životaschopné cvičenie, ktoré skutočne dokáže zbaviť kalórie. Ak ste obézny človek, ktorý sa snaží vyskúšať Zumbu na fitnes, vyberiete si cvičenie, ktoré vám môže pomôcť získať zdravšie a spaľovať kalórie, a to všetko pri učení niektorých z najpopulárnejších krokov latinského tanca v okolí. Pretože Zumba môže byť takým intenzívnym cvičením, prvým krokom by malo byť to, aby ste od svojho lekára v poriadku začali túto rutinnú rutinu.

Čo priniesť

Zumba je náročný tréning, takže očakávajte potenie. Zatiaľ čo niektorí skúsení účastníci Zumby budú vyzdobení v ozdobnom tanečnom vybavení, nenechajte sa zastrašiť. Mali by ste nosiť oblečenie, ktoré vám umožní voľný rozsah pohybu, napríklad pár úsekových nohavíc alebo šortiek a tričko alebo ľahký tréningový top. Zamerajte sa na ľahké priedušné materiály, ktoré vás pri ochladení ochladia. Tanečné topánky sú najlepšie, ale všetky typy bežeckých topánok budú v poriadku. Ak to váš inštruktor umožní, môžete tiež ísť naboso, ak je to pre vás pohodlnejšie. Prineste so sebou aj fľašu s vodou a potný uterák - budete potrebovať oboje.

Výber triedy

Zumba je navrhnutá tak, aby umožnila začiatočníkom a pokročilým tanečníkom navštevovať rovnaké triedy, aj keď vaša telocvičňa alebo fitnescentrum môžu ponúkať kurzy zamerané na začiatočníkov. Vyhľadajte triedy „Zumba Gold“, ktoré sú určené pre starších dospelých, začiatočníkov a tých, ktorí majú fyzické problémy. Ak vaša telocvičňa tieto kurzy neponúka, porozprávajte sa so svojím inštruktorom Zumba pred prvou pravidelnou triedou a dajte jej vedieť o akýchkoľvek fyzických výzvach, ktoré máte. Na základe svojej veľkosti vám môže navrhnúť, ako sa v miestnosti postaviť, alebo vykonať úpravy. Ďalšou možnosťou pre začiatočníkov všetkých veľkostí, tvarov a vekových skupín: vypožičajte si alebo kúpte DVD Zumba, ktoré vám pomôže absolvovať základné kroky krok za krokom pred účasťou na triede.

Nájdite svoj rytmus

Zumba je také intenzívne cvičenie z dôvodu neustálej aktivity, ktorá môže byť pre tých, ktorí začínajú, skutočne ohromujúca. Pokúste sa držať krok s tokom aktivít, ale nebojte sa, ak nedostanete všetky kroky správne. Venujte pozornosť rytmu hudby a posúvajte svoje telo včas. Ak ste úplne stratení, zamerajte sa najprv na chodidlá. Ak ešte nie ste pripravení vyskúšať skoky, zákruty alebo výpady, počas týchto pohybov krokujte s hudbou včas. Keď získate istotu, začnite pridávať pohyby paží a potom skoky, zákruty a komplikovanejšie pohyby. Správna forma je dôležitejšia ako vykonávanie fantastických tanečných pohybov, pripomína MayoClinic.com.

Choďte svojím vlastným tempom

Ak chcete držať s akýmkoľvek typom cvičenia, musíte nájsť zábavné. Ak sa tlačíte príliš tvrdo a ste príliš unavení, závraty alebo nevoľnosť, existuje šanca, že sa nabudúce rozhodnete preskočiť triedu - a možno sa už nikdy nevrátite. Nerobte si starosti s tým, čo robia ostatní ľudia v triede. Ak ste unavení, urobte si prestávku a usrkajte trochu vody. Väčšina hodín Zumby trvá 45 minút až hodinu, čo môže byť pre začiatočníkov dlhé obdobie. Ak je to pre vás príliš dlhé, snažte sa urobiť polovicu triedy. V polovici času vystúpte z miestnosti a urobte si svoj vlastný rutinný postup. Chôdza alebo beh na mieste po dobu päť až 10 minút, a potom urobiť niekoľko základných úsekov.