Info

Eliptický stroj verzus stacionárny bicykel


Aeróbna aktivita spaľuje kalórie, dodáva vám srdcové pumpovanie a pomáha vašim pľúcam efektívnejšie využívať kyslík. Snažte sa získať najmenej 30 minút aeróbneho cvičenia väčšinu dní v týždni, tvrdí lekár kliniky Mayo Edward Laskowski. Dva príklady aeróbneho cvičiaceho stroja sú eliptický stroj a stacionárny bicykel. Každý z nich ponúka výhody a nevýhody, ak si vyberiete medzi dvoma možnosťami ďalšieho tréningu. Môžete získať efektívne, spaľovanie kalórií cvičenie s oboma možnosťami.

Eliptický stroj

Eliptický stroj je cvičebný stroj, v ktorom umiestnite svoje nohy na veľké pedále a pohybujete nohami eliptickým pohybom - podobne ako stlačený kruh - na stimuláciu srdca a pľúc. Niektoré eliptické stroje majú pohybujúce sa ramená, aby zvýšili vaše aeróbne úsilie a vybudovali svalovú hmotu. Pohyb je podobný joggingu, ale nevyžaduje, aby ste zdvihli nohy zo zeme, čo z použitia eliptického stroja robí činnosť s nízkym nárazom. 150-kilogramová osoba, ktorá používa eliptický trenažér, by podľa zdravotného stavu mala v priebehu 30 minút spáliť asi 387 kalórií.

Stacionárny bicykel

Stacionárny bicykel napodobňuje činnosť bicykla bez toho, aby skutočne šiel kamkoľvek. Môžete upraviť ťažkosti pri šliapaní na budovanie svalovej hmoty alebo napadnutie tela. Podobne ako eliptický cvičebný stroj, aj stacionárny bicykel je cvičebný stroj s nízkym nárazom, pretože jeho použitie nezahŕňa náraz do chodidla proti zemi. 150 kilogramová cyklista rýchlosťou 12 až 14 km / h by podľa zdravotného stavu mala spáliť asi 297 kalórií za 30 minút.

Výhody

Pretože jazda na stacionárnom bicykli nevyžaduje, aby sa osoba počas cvičenia postavila, môže byť podľa Cleveland Clinic preferovaná indoor cycling pre tých, ktorí majú artritídu alebo ortopedické problémy. Je to tak preto, že stacionárny bicykel spôsobuje menšie namáhanie chrbta, bokov, kolien a členkov, než môžu spôsobiť iné činnosti s nízkym vplyvom, napríklad chôdza. Ak máte poranenie kolena, podľa MayoClinic.com môže byť pred eliptickým strojom vhodnejší stacionárny bicykel. Výhodou eliptických strojov je naopak ich variabilita: Môžete ich šliapať dozadu a upraviť si svoje problémy pri šliapaní, čo vám umožňuje pracovať s rôznymi svalmi. Z tohto dôvodu môžu eliptické stroje spôsobovať vyššie spaľovanie kalórií a namáhavejšie cvičenie ako jazda na stacionárnom bicykli.

Nevýhody

Jednou z kľúčových nevýhod eliptického stroja je to, že naučiť sa šliapať eliptický pohyb môže byť ťažké. Aj keď vám môže stacionárny pohyb bicyklov dobre poznať, použitie eliptického stroja môže vyžadovať učiacu sa krivku. Ak ste začínajúcim cvičiacim alebo trpíte nadváhou viac ako 50 libier, môže byť podľa kliniky Cleveland tiež eliptický stroj príliš náročný na zdravie. Ak sa chcete presadiť cvičením s nízkym nárazom, nemusí byť stacionárny bicykel taký účinný ako eliptický stroj.