Info

Výhody hornej a dolnej časti


Kulturistika je činnosť, ktorú veľa ľudí baví robiť mnoho rokov. Čiastočne to môže byť spôsobené skutočnosťou, že existuje široká škála cvičení a cvičebných postupov, ktoré možno vykonať, pričom sa zabezpečí dostatočná rozmanitosť, aby sa veci udržali zaujímavé. Časť odrody pochádza z rôznych rozdielov alebo cvičebných plánov, ktoré môžu kulturisti použiť na dosiahnutie svojich cieľov. Jedným takým rozdelením je horné a dolné rozdelenie, čo môže byť výhodné kvôli jeho jedinečným výhodám v porovnaní s inými rozdeleniami.

Základy horného a dolného rozdelenia

Rozdelenie hornej a dolnej časti tela je rozvrh, v ktorom sa počas týždňa striedajú dva dni cvičenia, jeden deň so zameraním na svaly hornej časti tela a druhý deň so zameraním na svaly dolnej časti tela. Toto umožňuje tréningy v nasledujúcich dňoch, pretože nedochádza k prekrývaniu medzi svalmi trénovanými v každom tréningu. Typické nastavenie hornej a dolnej časti je: spodná časť tela v pondelok; horná časť tela v utorok; odpočívať v stredu; spodná časť tela vo štvrtok; horná časť tela v piatok; odpočívať v sobotu a nedeľu.

Dostatok voľného času

Jednou z výhod horného a dolného rozdelenia, ktorá je obzvlášť dôležitá pre zaneprázdnených ľudí, je to, že nevyžaduje toľko času, ako iné typy rozdelení. Horné a dolné rozdelenie vás zavedie do telocvične iba štyri dni každý týždeň a môžete mať celý víkend voľno. To vám umožní venovať sa športu alebo vykonávať krížový tréning, ktorý vám môže pomôcť stať sa viac zaokrúhleným športovcom a môže vám pomôcť znížiť vaše šance na zranenie.

Odroda

Horné a dolné medzery sú prospešné, pretože poskytujú príležitosť pre rozmanitosť. Pretože nie ste obmedzení len na konkrétnu časť tela, napríklad na hruď, pre každé cvičenie, ktoré by ste absolvovali s inými rozdeleniami, môžete si vybrať zo širokého spektra cvičení. Takto môžete vykonávať rôzne cvičenia v každom zo svojich tréningov. Táto odroda vám pomôže zostať v kontakte a odvráti nudu.

Schopnosť vykonávať zložené cvičenia

Zástancovia častí tela si uvedomujú, že takéto nastavenie vám umožňuje izolovať určité svaly, pretože celý deň je venovaný vášmu hrudníku, jeden za chrbtom a iné dni pre iné časti. Rozdelenie tela týmto spôsobom vám však znemožňuje vykonávať zložené cvičenia, ako napríklad drepy a mŕtve ťahy, ktoré využívajú svaly na celom tele. Zložené cvičenia vám môžu poskytnúť efektívnejšie cvičenie, pretože používajú toľko svalov. Okrem toho tieto cvičenia získavajú vysokú hladinu svalových vlákien, čo spôsobuje, že vaše telo povzbudzuje vyššiu produkciu testosterónu, hlavného hormónu budujúceho svalstvo.

Pohodlie

Horné a dolné rozdelenie je vhodné, pretože sa nespolieha na vašu schopnosť dostať sa do fitnescentra s mnohými strojmi na izoláciu konkrétnych svalov. Takto môžete vykonať rozdelenie hornej a dolnej časti, aj keď najbližšia telocvičňa nemá veľa vybavenia. Okrem toho je ľahké sledovať horné a dolné rozdelenie, pretože má veľmi jednoduchý dizajn. Skôr ako si pamätať šesť rôznych tréningov, stačí si pamätať, či trénuješ svoje hornej alebo dolnej časti tela v daný deň.