Info

Príklady tréningu plávania

Príklady tréningu plávaniaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Plávanie poskytuje dôkladné cvičenie a tóny rôznych svalových skupín. Pomáha tiež pri kardiovaskulárnom zdraví a zvyšuje flexibilitu a silu. Niekedy môže byť ťažké navrhnúť tréning, ktorý je náročný a zaujímavý. Zoberme si veľa rôznych príkladov plaveckých tréningov pre inšpiráciu, keď nabudúce narazíte na bazén.

Zahrievanie a ochladenie

Aj keď by ste mali začať a ukončiť svoje plavecké cvičenie napínaním, nestačí to na to, aby sa vaše svaly uvoľnili a boli pripravené na plávanie. Pretože odolnosť proti vode pôsobí oproti skupinám svalov, môže plávanie fungovať viac svalov, ako ste zvyknutí. Nezabudnite začať a ukončiť svoj tréning zahriatím a ochladením. Zamierte na 400 až 500 metrov, v závislosti od bazénu. Zohrievanie a ochladenie by sa malo vykonávať pomalšie ako po zvyšku cvičenia - zamerajte sa na uvoľnenie svalov a zvýšenie prietoku krvi. Toto je čas venovať rôznym svalovým skupinám individuálnu pozornosť. Urobte niekoľko kôl pomocou bóje medzi nohami, aby ste pracovali s horným telom, a potom niekoľko s kickboardom, aby ste sa zamerali na svoje spodné telo. Využite výhody vŕtačky - upravte si svoj voľný štýl pomalým pretiahnutím prstov po hladine vody, alebo vyskúšajte niekoľko kôl spätného ťahu so zveličenou rotáciou ramien.

Tréning pre rýchlosť

Ak chcete zvýšiť rýchlosť, zamerajte sa na sprinting. Prineste stopky do bazéna, aby ste mohli merať svoj pokrok. Tréningy pre rýchlosť by mali zahŕňať striedanie krátkych šprintov pri rýchlosti 90 až 100 percent a obdobím pomalšieho plávania pri rýchlosti 50 až 60 percent. Jedno cvičenie, ktoré pomáha s rýchlosťou, je pyramída. Plávať 50 metrov šprint, potom mierne rýchly 100 metrov, potom pomaly 200 metrov. Opakujte stredne rýchly 100 metrov a potom 50 metrov šprint. To vám umožní udržiavať srdcový rytmus medzi jednotlivými šprintmi bez toho, aby ste boli príliš vyčerpaní.

Tréning pre vytrvalosť

Ak trénujete na zlepšenie vytrvalosti, sú prospešné dlhé tréningy. Vykonajte niekoľko sád vo voľnom štýle, ktoré sa pohybujú medzi 400 a 500 metrov. Ak je to možné, dokončite celú súpravu bez zastavenia. Cieľom nie je byť rýchly, ale dostať sa až na koniec setu bez pocitu vyčerpania, takže tempo sami. Ďalším spôsobom, ako zlepšiť vytrvalosť, je precvičenie individuálnej premiešania, zmesi motýľov, znaku, mozgovej príhody a voľného štýlu. Vyskúšajte každý 50 metrov; prepínanie medzi týmito štyrmi ťahmi funguje na rôznych svalových skupinách a pomôže vám vybudovať vašu výdrž. Ak by ste sa radšej držali jedného úderu, vyskúšajte niekoľko sád 100-metrového motýľa. Ako Dick Hannula a Nort Thornton zdôraznili v roku 2012 v knihe „Swim Coaching Bible“, motýľ je kombináciou „vytrvalosti a sily“ a nakoniec pomôže zlepšiť vytrvalosť pre všetky vaše údery. Ak zápasíte s motýľom, skúste včleniť motýľovú mŕtvicu len na pár kôl tréningu - budete prekvapení, ako rýchlo sa vytrvalosť vylepší.

Tréning pre techniku

Ak je vaším cieľom vylepšiť techniku ​​plávania, zamerajte väčšinu tréningu na mŕtvicu, ktorú chcete vylepšiť. Vyskúšajte si zdvih plávať rôznymi spôsobmi: Držte ruky na bokoch alebo spredu v efektívnejšej polohe a kopnite; držte nohy priamo za vami alebo na ťahanie rúk použite ťahaciu bóju. Precvičte si niekoľko 50- alebo 100-metrových sprintov, načasovanie na meranie zlepšenia. Je tiež nevyhnutné cvičiť dýchacie techniky, aby ste sa uistili, že vaše telo má dostatok kyslíka. Podľa Martyho Gaala z časopisu „Triatlonový život USA“ znamená správne dýchanie vedieť, kedy a ako dýchať. Pracujte na rozvoji rytmického dýchania tým, že venujete pozornosť tomu, ako často sa nadýchnete a ako dlho je tento dych, a skúste zachovať konzistentnosť načasovania. Pokiaľ ide o freestyle a motýľov, vyhnite sa hyperventilácii dýchaním nie viac ako pri každom druhom zákroku.

Pripomenutie

Zostaňte hydratovaní a zastavte sa, kedykoľvek budete mať pocit, že ste príliš unavení na to, aby ste pokračovali. Ak potrebujete prestávku, ale nechcete sa úplne zastaviť, zaplavte si niekoľko pomalých kôl, aby si telo oddýchlo a zároveň si zachovalo prietok krvi do svalov. Ak ste začínajúci plavec, netlačte príliš tvrdo - vodný tréning je veľmi odlišný od tréningu na suchej zemi a po prvých tréningoch sa môžete cítiť bolesť.

Zdroje