Info

Je cvičebný bicykel vhodný na chudnutie stehenného tuku?


Neexistuje nič také ako redukcia škvŕn, zistí Americká rada pre cvičenie, ale jazda na rotopede vám môže pomôcť schudnúť všade, vrátane oblasti stehien. Rotopedy sú účinným typom kardio zariadení, ktoré je možné používať doma alebo v telocvični. Dozvedieť sa viac vám môže pomôcť úspešne splniť váš celkový cieľ chudnutia a stratiť stehenný tuk pomocou rotopedu.

Základy cvičenia na kardio

Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb navrhujú celkovo 150 až 300 minút kardiovaskulárneho cvičenia týždenne. Túto možno rozdeliť na 30 až 60 minútové relácie alebo ich môžete rozdeliť na niekoľko 10 až 15 minútových relácií rozložených v priebehu dňa. Ide o to, aby ste sa dostali na svoje rotopedy a pedál tempom, ktoré vám začne pumpovať srdce.

Chudnutie pomocou cvičebného bicykla

V závislosti od vašej hmotnosti a tempa, ktorým jazdíte, môžete na cvičebnom bicykli spáliť od 300 do približne 700 kalórií za hodinu. Keďže potrebujete spáliť 3 500 kalórií, aby ste stratili 1 libru, táto škála spálených kalórií vám pomôže stratiť 2/3 až 1 1/2 libry týždenne po celom a na stehnách. Používajte buď bežné stacionárne alebo ležiace koleso - druh cvičebného bicykla, ktorý prepožičiava mimoriadnu oporu vašim chrbtom, pretože sedíte nižšie s nohami natiahnutými pred vami, a nie pod vami. Po zahriatí na päť až desať minút s pokojným šliapaním by ste mali tempo zdvihnúť do bodu, keď môžete ľahko hovoriť pár slov naraz, ale nie spievať pieseň. Ak chcete zvýšiť spaľovanie kalórií a vysoký obsah tuku na celom tele, ako aj na stehnách, vykonajte intervalový tréning na svojom rotopede. Jazdite bežným tempom dve až tri minúty, po ktorom nasleduje 30 až 60 sekúnd rýchlejších pedálov. Počas celého tréningu pokračujte v striedaní intervalov. Ukončite ochladením na päť až desať minút.

Cvičenia na stehná

Aj keď pomocou stacionárneho bicyklového cvičenia nie je možné vaše stehná zredukovať, môžete svoje svaly stehien zamerať cvičením na silový tréning. Keď schudnete po celom bicykli, pridanie cvičení na stehná vám pomôže zbaviť sa tuku a odhaliť tónované svaly. Cvičenia na silový tréning, ako sú výpady, drepy a kučery nôh, vám pomôžu dosiahnuť štíhlejšie a tonizovanejšie stehná, keď pri tréningu na cvičebnom kolese strácate tuk.

Ďalšie úvahy

Bežný alebo ležiaci bicykel môže byť účinným cvičebným vybavením pre väčšinu ľudí, ktorí chcú schudnúť vrátane stehenného tuku, ale je rozumné najskôr navštíviť lekára skôr, ako začnete. Keď dostanete OK, môžete chudnutie zvýšiť kombináciou diéty so zníženým obsahom kalórií s tréningom na bicykli a cvičením na stehná. Znížte 250 až 500 kalórií denne, aby ste stratili 1/2 až 1 libru týždenne. Ak ste žena, spotrebujte najmenej 1 200 kalórií denne a 1 400 kalórií denne, aby ste zabezpečili, že vaše telo dostane dostatočné množstvo živín a má energiu na zvládnutie každodenných aktivít.

Zdroje