Info

Fakty o cvičení pre deti

Fakty o cvičení pre detiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Stalo sa trochu vtipom o staršej generácii prednášajúcich deťom o tom, ako oveľa ťažší bol život v mojej dobe. Tvrdia, že starší ľudia chodili do školy do kopca do snehu. Môže to byť klišé ©, ale faktom je, že deti nevykonávajú toľko, ako to robili v minulých generáciách. Do veľkej miery zodpovedajú počítače, videohry a káblová televízia. Ale deti potrebujú cvičenie, bez ohľadu na generáciu.

Nie dosť môže viesť k obezite

Podľa prezidenta prezidenta pre telesnú zdatnosť a šport sa v Spojených štátoch počet detí s nadváhou strojnásobil z niečo vyše 5 percent v roku 1980 na 16 percent v roku 2002. A od šesťdesiatych rokov do roku 2002 sa podľa údajov Americkej rady pre cvičenie počet detí s nadváhou štvornásobne zvýšil. Deti majú problémy s nadváhou - napríklad cukrovka 2. typu, vysoký cholesterol a vysoký krvný tlak - ktoré boli kedysi vyhradené väčšinou pre dospelých.

Cvičenie pomáha akademicky

Deti, ktoré cvičia, sú v škole lepšie. ACE uvádza štúdiu 12 000 dospievajúcich v USA: Dospievajúci, ktorí boli aktívni v triede telesnej výchovy, kolektívnych športoch alebo cvičili s rodičmi, boli porovnávaní so sedavými deťmi. Deti, ktoré cvičili, mali o 20% vyššiu pravdepodobnosť, že dostanú „AAA“ v angličtine a matematike. John Ratey, profesor psychiatrie na Harvarde, povedal ACE, že cvičením sa uvoľňujú proteíny do krvného riečišťa, ktoré zvyšujú produkciu chemických látok v mozgu.

Zlepšuje zdravie

Cvičenie zlepšuje zdravie a fitnes pre deti, rovnako ako pre dospelých. Rada prezidenta a Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb hlásia, že dojčatá, batoľatá a predškolské deti by mali byť aktívne najmenej 60 minút denne a nemali by sedieť dlhšie ako 60 minút, keď sú hore. Väčšina zo 60 minút cvičenia pre deti by mala byť aeróbna aktivita, ako je beh alebo svižná chôdza. Dobré je aj určité posilnenie svalov - napríklad gymnastika, hranie v telocvični a cvičenie klieští. Ale deti nemusia zdvíhať závažia; to je vhodnejšie pre dospievajúcich. Hrať švihadlo je dobré cvičenie na posilnenie kostí. Mnoho detí si splní svoje každodenné potreby v oblasti cvičenia tým, že sa pripojí k športovému tímu.

Rozvíja sociálne zručnosti

Podľa Dr. Ricka Nauerta, vedúceho redaktora správy pre PsychCentral, môže fyzická aktivita pomôcť deťom rozvíjať empatické a vodcovské schopnosti. Vedci z University of Michigan testovali deti stredných škôl. Zistili, že deti, ktoré dosiahli najvyššie vedúce schopnosti a ktoré prejavili empatiu, boli fyzicky viac aktívne. Deti, ktoré hrali v športovom tíme, tiež získali vyššie skóre v oboch oblastiach. Podľa Nauertovej je tiež súčasťou atletického tímu budovať sebavedomie a pomáha deťom chrániť pred drogami a alkoholom.