Info

Aeróbne protahovacie cvičenia


Strečing nielen zlepšuje výkon športovca, ale tiež podporuje zdravie a kondíciu u každého. Po výkone je dôležité sa naťahovať, aby sa rýchlejšie obnovila svalová sila. Aeróbne strečing, tiež nazývané dynamické strečing, znamená strečing, keď je vaše telo v pohybe. Aeróbne úseky často napodobňujú bežné pohyby vykonávané pri športe a nútia vás na natiahnutie svalov a hybnosti. Statické napínanie znamená držanie napínania v jednej stálej polohe. Môže to spôsobiť roztrhnutie svalov, najmä ak sa naťahujete bez toho, aby ste najskôr zohriali svaly. Aeróbne strečing sa zahrieva a napína vaše svaly, takže je to bezpečnejšie a lepšie pre zahrievanie pred športovaním.

Aeróbne strečing a zahrievanie

Aeróbne strečing je skvelé pre zahrievanie pred športovými súťažami, tréningom alebo cvičením. Zahrievanie je veľmi dôležité pre prípravu na fyzickú aktivitu. Zvýšenie teploty vašich svalov ich urobí voľnejšími a pružnejšími, čo vám umožní hlbšie sa natiahnuť. Dosiahnutie hlbších úsekov poskytne vášmu telu širšiu škálu pohybu počas fyzickej aktivity. Aeróbne úseky tiež zvýšia srdcový rytmus a krvný obeh, čo zvyšuje uvoľňovanie kyslíka a živín do svalov potrebných na prípravu na cvičenie. Štúdie ukazujú, že aeróbne strečing bezpečnejšie a účinnejšie uvoľňuje a zahreje svaly ako strečing statický. Ak chcete do cvičenia alebo atletického tréningu začleniť aeróbne strečing, začnite ľahkým aeróbnym zahriatím, napríklad joggingom, a potom robte aeróbne strečing po dobu 5 až 10 minút. Pred cvičením alebo konkurenčným výkonom sa zotavte po dobu 5 minút.

Hojdačky a hojdačky

Výkyvy ramien a nôh sa zahrievajú a napínajú ruky a nohy a zlepšujú rovnováhu. Ak chcete urobiť hojdačky, postavte sa priamo s rukami priamo do strán. Natiahnite ruky dozadu a dopredu cez hrudník. Opakujte po dobu 30 sekúnd. Urobte výkyvy nôh tým, že stojíte so šírkou ramien od seba a jednu nohu otočte priamo vpred a priamo za vami, pričom sa opakuje 30 sekúnd. Udržujte chrbát rovno a čo najďalej; Ak nemôžete pomôcť, ale hýbte hornou časťou tela, môžete príliš hojdať nohu. Výkyvy ramien napínajú hrudník, chrbát, ruky a ramená, zatiaľ čo výkyvy nôh napínajú vaše boky a hamstringy.

Aeróbne protahovacie cvičenia pre trup

Postavte sa so šírkou ramien od seba, kolená mierne ohnuté a ruky na bokoch. Na roztiahnutie trupu sa otočte zo strany na stranu bez toho, aby ste posunuli spodnú časť tela, a to o 20 výkyvov. Nakloňte sa bokom napravo a naľavo, striedajte strany na 20 opakovaní. Ľahnite si na chrbát na podložku, aby ste natiahli chrbát. Zastrčte si kolená do hrude a zatiahnite ruky pod kolená. Prejdite dopredu tak, aby sa vaše chodidlá dotýkali podlahy, a otáčajte sa dozadu, dopredu a dozadu o 15 rolí. To masíruje chrbát a napína jeho svaly. Zmluva o abs pre rovnováhu pri koľajových.

Aeróbne protahovacie cvičenia pre dolnú časť tela

Pre tieto aeróbne úseky spodnej časti tela budete potrebovať cvičebnú hadičku, podložku a guľôčku stability. Ak nemáte hadičky na cvičenie, navlečte si uterák. Ak chcete naťahovať svoje hamstringy, ľahnite si na podložku na chrbte a umiestnite cvičebnú trubicu alebo uterák okolo jednej nohy tak, aby ste držali jeden koniec hadičky v oboch rukách. Jemne potiahnite smerom k sebe, aby ste zdvihli nohu a natiahli svoju hamstring. Akonáhle cítite úsek, sklopte nohu a opakujte. Urobte 15 opakovaní a potom urobte druhú nohu. Ak chcete napnúť svoje vnútorné stehno, položte svoje pravé koleno na svoju stabilizačnú guľu a potom pomocou svojich zadných svalov otvorte toto koleno, čo spôsobí, že sa stabilizačná guľa mierne zvinie do strany, až kým nepocítite napnutie na vnútornom stehne. Bez toho, aby ste držali úsek, posuňte koleno späť pred seba a opakujte ho pre 12 opakovaní, potom prepnite nohy. Kráčajúce rovné kopy nôh a pešie výpady sú ďalšie aeróbne úseky, ktoré môžete urobiť pre spodnú časť tela.