Info

Aké cvičebné stroje môžem používať počas tehotenstva?

Aké cvičebné stroje môžem používať počas tehotenstva?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cvičenie počas tehotenstva je pre väčšinu žien bezpečné. Pomáha pri regulácii hmotnosti, zmierňuje bolesti chrbta, zvyšuje hladinu energie a pomáha pripravovať vaše telo na pôrod. Mayo Clinic odporúča 30 minút denného cvičenia, ale aj 10 minút denne ponúka výhody. Chodiť do posilňovne je jedným zo spôsobov, ako sa počas tehotenstva zmestiť do cvičenia, ale nie všetky stroje, ktoré máte k dispozícii, sú bezpečné. Dodržiavajte odporúčania lekára týkajúce sa primeraného množstva a intenzity cvičenia.

Bežecký

Beh na bežiacom páse je účinné kardiovaskulárne cvičenie, ktoré tiež tónuje vaše svaly. Počas tehotenstva je beh bezpečný pre ženy, ktoré sa už zaoberajú bežaním. Ak ste nový beh, poraďte sa so svojím pôrodníkom, aby ste zaistili jeho bezpečnosť. Chôdza na bežiacom páse môže byť lepšou voľbou pre začiatočníkov. Trik, ako zostať v bezpečí na bežiacom páse, je zmenšiť rýchlosť, sklon a napätie a vytvoriť tak cvičenie, ktoré nebude na vašom tele príliš ťažké. Rýchly beh počas posledného trimestra je odradený od webovej stránky Čo očakávať, pretože vaša rovnováha je často skreslená kvôli veľkosti vášho brucha, čo zvyšuje riziko pádu.

Stacionárny bicykel

Americká asociácia tehotenstva odporúča počas tehotenstva jazdiť na bicykli, pretože pomáha podporovať vašu váhu, vďaka čomu je na rastúce telo menej stresujúce. Stacionárny bicykel znižuje riziko pádu pri jazde na bicykli, čo z neho robí ideálnu voľbu v telocvični. Počas tehotenstva môžete byť unavení obvyklým cvičením na bicykli. Znížte intenzitu, aby ste tomu zabránili, čo ponúka výhody cvičenia, ale neohrozuje vaše zdravie.

Stair Climber

Schodiskové horolezecké stroje sú dobrou voľbou počas tehotenstva, pretože riziko pádu je nižšie ako pri iných druhoch strojov. Upravte napätie na schodoch, aby ste uľahčili túto voľbu v priebehu tehotenstva. Podľa webovej stránky Čo očakávať udržujte nohy pevne zasadené na schodoch, pretože počas tehotenstva sa neodporúča skákať a poskakovať. Väčšina schodísk má zábradlie. Držte sa ich pri šplhaní, aby ste stabilizovali svoje telo a zabránili zakopnutiu alebo zakopnutiu, čo by mohlo mať za následok zranenie.

Hmotnosť stroje

Väčšina lekárov odrádza od zdvíhania ťažkých váh v priebehu tehotenstva, ale výhodné je používanie váh s malými nákladmi na libru. Webová stránka Baby Center odporúča používať závažia v rozmedzí od 5 do 12 libier. Zatiaľ čo niekoľko váhových strojov je počas tehotenstva v bezpečí, buďte opatrní, aby ste si po prvom trimestri nezasiahli brucho závažiami a aby ste sa po svojom prvom trimestri nekladali rovno na chrbát. Časopis „Fit Tehotenstvo“ navrhuje rad sediacich káblov, lat pulldown a skrútené sedadlá nôh na silový tréning počas tehotenstva. Ak máte ťažkosti s používaním váh, sú užitočné aj bezplatné závažia.