Info

Cvičenie rutiny pre priemerného chlapa


Priemerný vek ľudí vo veku 15 až 45 rokov chce zostať zdravý a vyzerať fit, bez toho, aby trávil príliš veľa času a peňazí. Vykonávanie pravidelného cvičebného postupu vám môže pomôcť vyzerať skvele a cítiť sa dobre bez toho, aby ste spôsobili ďalší tlak na denný rozvrh alebo peňaženku. Kardiovaskulárne cvičenia, ktoré udržujú váš srdcový rytmus, sú nevyhnutné pre vašu celkovú kondíciu a vytvorenie rutiny silového tréningu môže pomôcť pri práci na konkrétnych svalových skupinách a zlepšiť váš odpočinkový metabolizmus. Pridajte zdravú stravu a budete v poriadku. Tento tréningový plán je účinný pre mužov s priemernou výškou a hmotnosťou pre ich vekovú skupinu. Ak máte nadváhu alebo máte iné zdravotné problémy, poraďte sa s lekárom, aby ste zistili, aký druh kondičného programu vyhovuje vašim potrebám.

Zahrejte sa

Svoju rutinu začnite úsekmi a krátkym zahrievaním, napríklad ľahkým zabehnutím, po dobu 5 až 10 minút. Či už ste silový tréning alebo začínate s kardiovaskulárnym tréningom, ohnite sa, aby ste sa vyhli namáhaniu alebo poraneniu tesného svalu. Počas cvičenia majte fľašu s vodou, aby nedošlo k dehydratácii.

Kardiovaskulárne cvičenie

Kardiovaskulárne cvičenia zahŕňajú udržiavanie srdcového rytmu po dlhšiu dobu aktivity. Beh, cyklistika a plávanie sú vynikajúcimi formami kardiovaskulárnej práce, pretože cvičia a kondicionujú celé telo. Vykonajte pravidelné kardiovaskulárne cvičenie trikrát alebo štyrikrát týždenne, najmenej 45 minút. Na dni voľna si môžete odpočinúť alebo pracovať na budovaní svalov prostredníctvom silového tréningu.

Silový tréning

Silový tréning sa zameriava na budovanie svalov v konkrétnych svalových skupinách. Získajte členstvo v telocvični alebo si zdvíhajte váhy doma dva dni v týždni. Zamerajte sa na každú veľkú svalovú skupinu a robte 10 až 12 opakovaní v troch alebo štyroch sériách lisov na plece a hrudníku, výpadov, kučeravosti bicepsov a predĺžení tricepov. Tento typ tréningu zlepší váš pokojový metabolizmus.

Schladiť

Po každom tréningu ochladzujte pomalým joggingom alebo chôdzou. Zopakujte svoju protahovaciu rutinu a nezabudnite rehydratovať pitím veľkého množstva vody.