Info

Cvičenia súvisiace s podhlavníkom


Podpery sa používajú na pomoc so zarovnaním a podoprením, pričom sa ich poloha udržuje tri až päť minút alebo čo najdlhšie. Často sa používajú počas regeneračnej jogy. Podpery vám umožňujú pohodlne udržiavať pózu, pretože vaše telo sa môže hlbšie dostať do úseku. Sú umiestnené pod boky, kolená, krk a trup v pozíciách, ktoré pomáhajú uvoľňovať svalové napätie, zmierňujú stres a zlepšujú krvný obeh.

Ohyb široko posadený dopredu

Posaďte sa na podlahu, vysoký trup a roztiahnite nohy k sebe tak, aby vám vyhovovali, a nohy si ohnite. Podložku umiestnite zvisle medzi vaše nohy. Zhlboka sa nadýchnite, ruky na podlahe a rámovanie podpery. Vydýchnite a pomaly vydajte ruky pred seba. Nechajte trup sklopiť vpred, až kým nedosiahne podperu. Pohodlne uvoľnite trup na podperu, položte čelo na podperu alebo na zložené ruky. Táto póza napína chrbát a stehná.

Polohovacia ohraničená uhlová pozícia

Podložku umiestnite na podlahu po dĺžke. Posaďte sa s nohami zloženými pred vami v kosoštvorcovom tvare, s chodidlami dotýkajúcimi sa chodidiel a vyrovnajte svoju krížovú kosti s krátkym koncom podpery. Pomaly sklopte a pohodlne nastavte chrbát a hlavu na dĺžku podpery. Nechajte ramená odpočívať bokom alebo stohovať ruku na brucho. Pre ďalšiu oporu nôh umiestnite pod ňu podložky, bloky alebo prikrývky. Táto póza napína vnútorné stehná, slabiny a kolená.

Podporované sedenie Twist

Posaďte sa pred podperu v uhle 90 stupňov, pravý bok proti krátkemu koncu podpery a predĺžené nohy. Ohnite koleno tak, aby sa ľavá noha mohla stohovať napravo. Otočte trup tak, aby smeroval k podperu, ruky rámujte podperu. Ohnite lakte a pomaly klesajte nadol. Pravé ucho položte na podperu. Nechajte podperu pohodlne úplne podoprieť hlavu a trup. Držte pózu tak dlho, ako je to možné, prepnite na druhú stranu a podržte na rovnaké množstvo času.

Nohy na stene

Podložku umiestnite vodorovne na stenu. Posaďte sa na podperu s nohami natiahnutými k dlhej strane podpery a bokmi na stene. Ohnite kolená, privádzajte chodidlá k stene a ležte na chrbte. Natiahnite nohy na stenu a nájdite pohodlnú polohu. Uvoľnite ruky na bok. Táto póza napína nohy, abs, hrudník a krk.