Info

Cvičenie čakier vo vašom tele


Sedem hlavných čakier vo vašom tele zodpovedá vášmu nervovému systému, ktorý vedie pozdĺž vašej chrbtice. Tiež zodpovedajú rôznym úrovniam vedomia, funkciám vášho fyzického tela, zvukovým vibráciám a rôznym farbám. Cvičenie čakier zlepšuje vaše fyzické zdravie, pretože každá čakra pomáha udržiavať zdravie orgánov, s ktorými korešponduje. Cvičebné čakry môžu tiež vyvolať emocionálny pokoj, zvýšenú intuíciu a pokoj.

Sedem čakier

Týchto sedem čakier beží z chrbtovej kosti pozdĺž chrbtice po vrchol hlavy. Sú ako víry energie, cez ktoré môžete usmerňovať pozemskú alebo kozmickú energiu. Každý z nich má odlišné energetické pole alebo vibrácie a má svoju vlastnú úlohu.

Ciele a výhody cvičení v čakre

Cvičenia čakier majú za cieľ otvoriť čakry, ak sú zablokované, liečiť ich vyčistením negatívnej energie a vyvážiť ich tak, že žiadne čakry nie sú významne silnejšie alebo slabšie ako ostatné čakry. Niektoré z vašich životných skúseností, ktoré vyvolali vnútorný konflikt alebo stres, sa v energetických systémoch čakier stávajú energetickými blokádami. Vymazaním týchto negatívnych energií sa zlepší vaše fyzické, emocionálne a duševné zdravie. Keď sú vaše čakry vyvážené, budete sa cítiť zakotvení, milujúci a v súlade so svojimi emóciami, intuíciou a božským.

Dýchacie cvičenia pre vaše čakry

Dýchanie alternatívnych nosných dierok je jednou technikou dýchania, ktorá vyrovnáva vaše čakry odstránením negatívnej energie. Pri ďalšom dychovom cvičení normálne dýchajte so zavretými očami a so svojim vedomím o svojom dychu. Zároveň si prostredníctvom siedmej čakry v temene hlavy vizualizujte zlaté svetlo, ktoré zhora klesá do vášho tela. Keď sa svetlo dostane k spodnej časti chrbtice, vydýchnite a pošlite svetlo hore a von cez vaše ruky a siedmu čakru.

Fyzické cvičenia pre vaše čakry

Otvorenie prvých troch čakier vám môžu pomôcť fyzické cvičenia, ako je joga a silový tréning. Pre svoju prvú čakru sklopte postoj so zviazaným uhlom, postoj tela a postoj dieťaťa, ktoré sú uzemňovacími pózami, ktoré podporujú odovzdávanie gravitácii a zemi. Druhá čakra jogy predstavuje, ako je kravská tvár, holubica, viazaný uhol a otvorený uhol, zlepšujú vašu adaptabilitu a vnímavosť podľa časopisu Yoga Journal. Akékoľvek cvičenie alebo fyzická aktivita, ktorá posilňuje vašu abs, pomôže otvoriť vašu tretiu čakru. Dýchanie cez spodné brucho pomocou bráničných svalov pomáha otvárať tretiu čakru, preto sa pri cvičení alebo cvičení jogy sústredte na tento typ dýchania.

Meditácia čakier

Posaďte sa vysoko na stoličku s nohami na podlahe a ramenami uvoľnenými po bokoch. Dýchajte pomaly a zhlboka na pár minút so svojim vedomím o svojom dychu. Potom zamerajte svoje povedomie na svoju prvú čakru; vizualizujte červené točné koleso alebo vír. Predstavte si vdýchnutie a vydýchnutie červenej energie. Potom, čo ste to urobili niekoľko minút a cítili sa pohodlne, prejdite k druhej čakre a opakujte postup. Pokračujte v tom pre každú čakru.

Pozri si video: LEKCE HORMONAL BALANCE JOGY - BRZLIK, SRDCE, PLICE, TEORIE I PRAXE ZAKLONU (August 2020).