Info

Cvičenia zamerané na korekciu nohy

Cvičenia zamerané na korekciu nohyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Supinácia sa týka rotácie spodného kĺbu smerom von, ktorá rotuje členok. Samovražda nastane vždy, keď uchopíte prsty na nohách od tela alebo otočíte chodidlo dovnútra smerom k telu. Určité množstvo supinácie je tiež prirodzené pri behu a chôdzi. Nadmerná supinácia môže spôsobiť bolestivé zranenia svalov, kĺbov a kostí, ktoré môžu mať z cvičenia prospech. Pred začatím režimu supinácie sa poraďte so svojím lekárom alebo fyzickým terapeutom.

Švihadlo

Preťaženie predstavuje problém pre vaše chodidlá a členky, pretože pristátie na vonkajšej strane chodidiel neprimerane rozdeľuje váhu na váš pohybový aparát. Jednoduché cvičenie skákacieho lana si vyžaduje, aby vaše nohy pristáli v správnej, plochej polohe, pretože činnosť nezahŕňa aspekty rotačného pohybu pri behu. Mali by ste preskočiť lano na povrch absorbujúci otrasy, napríklad na drevenú podlahu, odpruženú cvičebnú plochu alebo cvičebnú rohož, aby ste minimalizovali dopad na vaše chodidlá, keď ich trénujete, aby správne pristávali.

Predný výpad

Predný výpad tiež pomáha trénovať vaše nohy, aby správne udreli na podlahu bez toho, aby sa otáčali do nadmerne umiestnenej polohy. Ak chcete vykonať výpad vpredu, roztiahnite nohy dopredu a najskôr pristúpte k päte. Natiahnite kolená a boky a prenášajte váhu smerom k prednej časti chodidla, až kým sa koleno takmer nedotkne zeme. Pri prednom výpade nasmerujte prst priamo z tela. Ak je vaša noha sklonená nesprávne, cvičenie kladie dôraz na štruktúru chodidla rovnakým spôsobom ako nadmerná chôdza.

Chôdza s podporou chodidla

Mnoho nadrozmerných pracovníkov považuje pohyb za nevyhnutný kvôli štruktúre nohy alebo spodnej časti tela. Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť poraneniam spojeným s nadmernou prácou, je nosenie špeciálne navrhnutej obuvi, ktorá pri behu minimalizuje dopad na vaše telo. Obuv navrhnutá pre nadškolákov má strategicky umiestnené výplne, ktoré pomáhajú rozložiť silu nárazu do vnútra chodidla. Ak máte obzvlášť vysoký oblúk alebo iný stav, ktorý bráni účinnému prenosu nárazu, možno budete musieť nosiť ortotickú stielku, ktorá pomáha tlmiť chodidlo. Základné predformované vložky si môžete kúpiť v obchode so športovým tovarom alebo sa môžete poradiť s podiatristom, aby ste získali ortopedickú formuláciu na predpis. Pri prvom vyskúšaní novej topánky alebo ortotického zariadenia by ste mali začať s kratšou, menej namáhavou verziou normálneho cvičebného režimu. Ak vaše nové podporné zariadenie pomáha pri bolesti, postupne zvyšujte intenzitu cvičenia, až kým nebudete môcť normálne cvičiť a bez bolesti. Ak pociťujete bolesť nôh alebo nôh počas používania špeciálnej pomôcky na obuv alebo protetiku, prestaňte ju používať a vyhľadajte pomoc svojho lekára alebo podiatra.

Calf Stretches

Ak ste nadmerne nadúvaní, ale vyhli ste sa vážnemu zraneniu, zamerajte sa na zvýšenie flexibility svalov členku a chodidla. Zvýšená flexibilita pomáha vašim svalom a šliach vyrovnať sa s akýmkoľvek ďalším stresom spôsobeným behajúcou chôdzou. Úseky tela sú obzvlášť dôležité na zlepšenie flexibility, zabránenie poraneniam a minimalizáciu bolesti. Ak chcete vykonať roztiahnutie lýtkového úseku, zdvihnite jednu nohu v oblasti a nakloňte sa dopredu tak, že obidve ruky položíte na stenu alebo stôl. Narovnajte koleno asi na 30 sekúnd, aby ste si natiahli lýtkové svaly, potom ohnite koleno dopredu a postavte sa na nohách po dobu 30 sekúnd, aby ste natiahli šľachy na nohách. Stojatá lýtkové úseky sú tiež účinné pri napínaní šliach nôh. Postavte sa s jednou nohou naklonenou proti stene, druhou nohou mierne za vami a oboma rukami proti stene. Nakloňte sa dopredu a narovnajte nohu tak, aby sa vaše telá natiahli na 30 sekúnd, a potom mierne ohnite koleno a držte ho po dobu 30 sekúnd, aby ste prepli na Achillovu šľachu.

Cvičenie sily nôh

Zvýšenie celkovej sily svalov nôh môže zvýšiť množstvo podpory, ktorú vaša noha dostáva počas nadmernej kontroly, a pomôže vám vyhnúť sa zraneniam. Ideálne sú cvičenia, ktoré posilňujú svaly dolných končatín bez toho, aby vám príliš zaťažovali chodidlá. Pomôže vám veľa strojov na cvičenie nôh, ktoré sa nachádzajú vo vašej telocvični, vrátane zariadení na krútenie nôh, lis na lýtku a squat. Keďže drepy kladú na vaše nohy určitý tlak, nezabudnite začať s pohodlnou hmotnosťou a pomaly zvyšujte odpor, pretože sa zlepšuje svalová sila.