Info

Cvičenia na vyrovnanie vystupujúceho čreva


Veľké brucho spôsobuje nielen menej ako žiadúci vzhľad, ale má tiež nepriaznivý vplyv na vaše zdravie. Keď sa tuk hromadí vo vašej brušnej dutine, obklopuje vaše srdce a životne dôležité orgány, čím zvyšuje riziko srdcových chorôb, cukrovky a niektorých druhov rakoviny. Cvičenie brucha posilní vaše brušné svaly, ale iba cvičenia zamerané na tonizovanie nevyrovnajú vyčnievajúce črevo. Na úpravu pasu musíte jesť zdravo a vykonávať cvičenia, ktoré podporujú odbúravanie tukov v tele.

Aeróbne činnosti

Aeróbne cvičenia sa nezameriavajú na vaše brušné svaly, ale spaľujú dostatok kalórií, aby povzbudili celkový úbytok telesnej hmotnosti. Ak sa budete držať diéty s nízkym obsahom kalórií a denne vykonávate vysoko intenzívne aeróbne činnosti, pás bude štíhlejší a vaše vyčnievajúce črevo sa začne zmenšovať. Podľa MayoClinic.com, 160-libra osoba môže spáliť viac ako 400 kalórií za hodinu pešiu turistiku, plávanie, kolieskové korčuľovanie a schodiskové lezenie. Dobré aeróbne cvičenie sa dá venovať aj športovým aktivitám vrátane volejbalu, futbalu a tenisu. Vykonajte aeróbne činnosti každý deň najmenej 30 minút, aby ste vyrovnali svoje brucho a znížili celkový telesný tuk.

Silový tréning

Cvičenie na silový tréning rozvíja a tonizuje vaše svaly, zvyšuje hustotu svalov a zvyšuje svalovú hmotu. Pretože na udržanie svalov je potrebných viac kalórií, začlenenie silových tréningov do cvičebnej rutiny vám umožní spaľovanie kalórií efektívnejšie ako pri samotných kardiovaskulárnych cvičeniach. Kliešte, výpady, drepy a bench pressy sú príklady silových tréningových aktivít. Vykonajte 20 až 30 minút týchto a podobných cvičení po každom aeróbnom tréningu, aby ste maximalizovali svoj potenciál spaľovania kalórií. Pri silovom tréningu vždy striedajte svoje horné a dolné časti tela pri každom sedení, aby nedošlo k nadmernému zaťaženiu svalov.

Cvičenie brucha

Drtičky, sedadlá, pilates, doska a zvraty trupu sú cvičenia, ktoré pracujú s vašimi brušnými svalmi a šikmami. Pridaním týchto cvičení do cvičebného postupu zlepšíte svoje jadro a zvýšite hustotu svalov, čo vám umožní spáliť viac kalórií počas celého dňa. Tónovanie vášho jadra tiež zlepšuje držanie tela, čo pomáha brušným svalom udržiavať si správnu polohu. Keď sú svaly brucha správne umiestnené, zostávajú aktívne, či už sedíte alebo stojíte, a zostanú aktívne, kým sa neskloníte dopredu. Vykonajte cvičenia s tonizáciou jadra najmenej päťkrát týždenne počas 15 minút alebo dlhšie, aby ste posilnili svoje abs, zvýšili svoj potenciál spaľovania kalórií, vyrovnali črevá a zlepšili držanie tela.

Kruhový tréning

Vďaka tréningu na okruhu môžete spáliť viac kalórií a vyrovnať žalúdok rýchlejšie ako by ste vykonávali aeróbne cvičenia. Podľa časopisu „Fitness“ prepínanie medzi silovými a kardiovaskulárnymi cvičeniami spaľuje až o 30 percent viac kalórií. Obvodový tréning zahŕňa pohyby, ktoré rýchlo zvýšia váš srdcový rytmus a spôsobia vám tak potenie. Svaly, ktoré sa aktivujú počas tréningu na okruhoch, zostanú aktívne aj po tréningu a zvyšujú tak váš potenciál spaľovania tukov. Striedajte päť minút behu s dvoma minútami kliky alebo dve minúty behania na mieste s jednou minútou sedenia po dobu 30 minút alebo dlhšie najmenej trikrát týždenne. Čím viac kalórií spálite pri tréningu okruhu, tým rýchlejšie zmizne vystupujúce brucho.